Одна з чергових круп на кожній кухні — гречка. Її і в суп можна додати, і як гарнір подати, і дітям молочну кашу зварити. Недорого і корисно. До того ж продукт не заморський, до нього кожен українець звик із діда–прадіда, серед яких немало було гречкосіїв. А таку пристосованість організмів у часи суцільних алергій лікарі–дієтологи відзначають як великий позитив.
Щоб допомогти визначитися, якій гречаній крупі–ядриці віддавати перевагу, спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» дослідили десять зразків цієї продукції, що продаються в магазинах. І з’ясувалося, що всі конкурсанти — без зайвих домішок і дроблених ядер (невеликий процент таких допускається нормативами). Відмінники — «Премія», «Сквирянка», «Август», «Вкусняшка», «Жменька», «Колосок», «Підгулько». А виробники крупи «Хуторок» досягли досконалості — експерти зовсім не знайшли у пакетах цієї марки колотих ядер.
Гречка торгових марок «Такіда» та «Щедрі брати» теж не засмічена понад допустиму норму, але ці виробники не подбали про те, щоб споживачі могли розібрати, коли вироблено продукт. «Нерозбірливе нанесення дати — це неможливість визначення терміну придатності продукту, — каже керівник «Тесту» Валентин Безрукий. — Тому цій продукції ми знизили загальну оцінку».
Експерти, покуховаривши, визначили, яка гречка скільки вариться. Найшвидше — до 25 хвилин — зготувалися «Август», «Сквирянка» і «Такіда» (на упакуванні виробники вказали, що це крупи, що швидко розварюються), а також «Жменька». За 35 хвилин зварилися «Колосок», «Премія», «Хуторок» та «Щедрі брати», крупи «Підгулько» і «Вкусняшка» — за 40 хвилин.