Нещодавно знайома просто заворожила: «У магазині делікатесів бачила живі їстівні квіти. Запаковані у лоточках під поліетиленовою плівкою. Просто білі, а ще фіолетові. Як «братики–і–сестрички». На цьому інформація вичерпувалася. А моя цікавість — розросталася. Тому я відправилася до першоджерела — у столичний магазин делікатесів.
«Думаю, ми єдині у Києві, хто продає їстівні квіти, — каже Людмила Рибалко, комерційний директор делікатесного дому. — Це іміджевий товар. Закуповують його переважно ресторани для прикрашання десертів, бутербродів і салатів. Уперше їстівні квіти ми завезли перед Жіночим днем. Відтоді постачаємо невеликими партіями з Ізраїлю, де їх вирощують без застосування хімічних добрив».
Я заради інтересу купила упаковку «братиків–і–сестричок». З півсотні невеличких квіточок за 62 гривні з копійками. Добре, що не було у той день бутонів троянди чи квітів цукіні, бо мій бюджет не витримав би такого потрійно–делікатесного навантаження. Вдома спробувала, на смак — щось на зразок бузку, якщо ви у дитинстві їли п’ятилистники, загадуючи бажання.
Узагалі, у високій кулінарії вважають їстівними пелюстки хризантеми й календули, квіти герані, лілії та лаванди. На городі можна висіяти, наприклад, огірочник. І вживати не тільки шершаве листя зі смаком огірка, а й василькового кольору квіти–зірочки. Їх можна додавати до напоїв і в запіканки. Дуже красиво ці зірочки виглядатимуть у прозорому желе або заморожені в кубиках.
Тіна МІЛАШЕВСЬКА