Зовнішньополітичне відомство створило робочу групу, яка складе список посад у представництвах України за кордоном і навіть самих посольств, що підуть під скорочення. Дипломати змушені це визнати, хоч і намагаються втримати гарну міну при поганому фінансуванні. «Йдеться, швидше, не про скорочення посольств, а про їх оптимізацію», — сказав на брифінгу речник МЗС Василь Кирилич. Проте завданням робочої групи є саме «скорочення посад в установах, а також збільшення кількості посольств за сумісництвом». Останнє означає, що посольства «укрупнять»: зроблять одне на кілька країн, як це зараз є, в основному, в Африці.
По і так бідній українській дипломатії сильно вдарило падіння курсу національної валюти. «Виникли певні збої в забезпеченні і своєчасних платежів за комунальні послуги, інші потреби», — зазначив пан Кирилич. Це означає, що українські амбасади скоро почнуть відключати від світла і телефону, вже зараз представникам нашої країни часто немає за що їздити на переговори і навіть передплачувати газети. На все це посольства мусять вибивати гроші у «центру» або шукати «альтернативні джерела». Це при тому, що заробітна платня в іноземних представництвах істотно вища, ніж у Києві.
Про плани «оптимізації» МЗС офіційно заявило після того, як у ЗМІ з’явилися чутки про можливе скорочення до десятка диппредставництв за кордоном. Причому в коментарі на «Українській правді» Василь Кирилич заявляв, що «зарплати виплачуються вчасно в повному обсязі, й про фінансові проблеми посольств інформації немає». Проте цього тижня пан речник повідомив, що на сьогодні усі виплати дипломатам за кордоном уже здійснені більш ніж на 90%.