Бабуся–жебрачка снідає біля смітника. На металевій решітці лежить купа пожмаканих недопалків. Лікар уважно оглядає пацієнта. Крізь благеньке віконце назустріч одна одній тягнуться дві руки... Розглядаючи ці фотографії, зроблені студентами медичних вузів України, не відразу розумієш, яким чином сюжет пов’язаний із темою виставки — «Туберкульоз. Стоп–кадр». Але після розмови з авторами робіт і фахівцями галузі фтизіатрії та пульмонології, які прийшли на відкриття виставки, стає все ясно.
Ось лікар, який прислуховується до підозрілих шумів у легенях пацієнта: чи не схоже на туберкульоз? Ось безпритульна бабуся, яка рідко миє руки, промерзає без даху над головою, їсть «неправильні» харчі й не ходить на профілактичні огляди до лікарні. А отже, неабияк ризикує підхопити паличку Коха. Ось недопалки, залишені біля автомобільної стоянки, — доказ того, що місцеві мешканці багато курять. А паління погіршує імунітет людини і гостинно відчиняє двері збуднику туберкульозу. Але в будь–якому разі, ким би не був хворий, суспільство завжди має його підтримати, простягнувши руку допомоги...
Як розповів «УМ» голова президії ВГО «Український медичний союз», директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова Юрій Поляченко, фотовиставка, організована за ініціативою молодіжної ради ВГО УМС, буде відкрита для відвідувачів галереї «Ра» до 28 березня. Після того студенти демонструватимуть свої роботи в 80 медичних ВНЗ країни, доносячи своїм одноліткам найважливішу інформацію стосовно туберкульозу. Така просвітницька робота, яку планують закінчити впродовж місяця, допоможе майбутнім лікарям пильніше ставитися до свого здоров’я, більше розуміти проблеми хворих на сухоти і краще розбиратися в роботі фтизіатрів.