На дамбі одного з найбільших водосховищ Харківщини днями знайшли більше півтисячі загиблих диких гусей. Привид пташиного грипу, який уже кілька років поспіль не втрачає своєї актуальності, змусив виїхати до Лозівського району потужну групу рятувальників, санепідеміологів, ветеринарів, екологів та управлінців. Вони прийняли рішення негайно утилізувати тушки мертвих птахів, направили біологічний матеріал на лабораторні дослідження, взяли проби води.
За попередніми даними санітарних лікарів, вірус пташиного грипу в загиблих гусей не виявлено. Таке припущення підтверджує і той факт, що на Краснопавлівському водосховищі мешкає чимало інших видів пернатих, але усі вони почуваються добре. Навряд чи причиною мору могла б стати і забруднена вода, оскільки тоді разом з гусячим сімейством постраждала б і риба. У шлунках мертвих птахів фахівці виявили неперетравлену кукурудзу. Це й дозволило припустити, що ця сільськогосподарська культура могла стати причиною екологічної НП. Залишаючись на полях після збору урожаю, ці зерна починають виробляти так звані метотоксини, які згубно впливають на пташиний організм. Аби підтвердити свою гіпотезу, фахівці відправили на лабораторне дослідження ще й вміст гусячих шлунків.
Заступник голови облдержадміністрації Віктор Звєрєв повідомив пресі, що наразі весь периметр водосховища охороняється єгерями та правоохоронцями. Фахівці також стежать за пташиним поголів’ям, «моніторять» екологічний стан води. Аналогічну вказівку, за інформацією прес–служби облдержадміністрації, отримали керівники всіх районів області. Так триватиме доти, поки експерти не озвучать остаточні результати лабораторних досліджень, встановивши причину масової загибелі гусей.