Якщо ви любите страви з рису, то запримітили, що на полицях, крім традиційних довгозернистого і круглого, з’явилися нові. Басматі у перекладі означає «ароматний», яким він і є насправді. Його зерна навіть сирі довші, ніж у довгозернистого, а коли зварити — ще подовжуються. Вирощують басматі біля підніжжя Гімалаїв, на півночі Індії та у Пакистані. Жасміновий рис теж із своєрідним — квітковим — запахом. А ще він — білосніжний, коли зварити — ще біліший, розваристий і трохи клейкий. Вирощують жасміновий рис у Таїланді. Єгипетський рис, або камоліно, — з берегів Нілу. Він округлої форми і трохи жовтуватого кольору, оскільки його перед продажем попередньо обробляють олією. Дикий рис — із кордону між Канадою та США, де його донині збирають вручну. Він довгий, чорний або коричневий і найбагатший на корисні речовини і мікроелементи.
І все ж найчастіше ми готуємо з рису, який не злипається, — довгозернистого. Саме тому спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» дослідили цей вид — від восьми фасувальників, на продукцію яких найчастіше натикаємося в магазинах: вищого сорту «Колосок», сорту екстра «Вкусняшка», першосортні «Хуторок», «Август», «Київпродзбут», «Такіда» і «Два куми», а також «Моя хата», сорт якого на упаковці не вказано.
До якості протестованої продукції якихось претензій у спеціалістів немає. Запах і смак у всіх зразків — як у рису. Але вариться кожен по–різному, навіть якщо час цей ніхто не регламентує. Так, «Август» і «Два куми» можна приготувати за 20 хвилин. А щоб до готовності довестити рис «Моя хата», експертам знадобилося часу майже у 2,5 раза більше. «Такіду» доведеться варити 35 хвилин, «Хуторок», «Колосок» і рис «Київпродзбуту» — не менше 40 хвилин, а «Вкусняшку» — усі 45.
Коли рис помітно подорожчав (а найближчим часом може подорожчати ще), суттєвою для багатьох є ціна. Найдорожчий серед протестованих — «Два куми», найдешевший — «Август», обидва «відмінники».
І ще — не довіряйтеся усій інформації, яка є на упаковці. Якщо ви купили рис «Моя хата», то зважте, що розмітка по грамах на упаковці хибна. Коли будете готувати, відмірюйте краще уважно склянками.