Кандидати на голову Ради Європи
Визначилися чотири кандидати на нового голову Ради Європи. Це екс–прем’єр Польщі Влодзімєж Цимошевич, екс–прем’єр Норвегії Торбйорн Ягланд, бельгійський депутат, християнський демократ Люк ван дер Бранде та угорський депутат–ліберал Матіяш Еоерші. Комітет у складі представників МЗС 47 країн—членів РЄ заслухає всіх кандидатів на засіданні 15 квітня і запропонує Парламентській асамблеї на голосування прізвища чотирьох, трьох чи двох із них. Нагадаємо, що термін повноважень діючого глави РЄ Террі Девіса спливає у червні.
Лукашенку дають шанс демократизуватися
Глави МЗС Євросоюзу вирішили ще на рік відстрочити дію санкцій проти Білорусі. Санкції щодо 40 провідних представників билоруської влади минулої осені були відмінені на півроку, коли режим звільнив політв’язнів. У Брюсселі було заявлено, що продовження терміну відміни дії санкцій «має заохотити Білорусь до подальших зусиль на шляху до демократизації». Надалі не відомо, чи Білорусь буде охоплена єесівською програмою Східного партнерства, яка поширюється на Україну, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан, і чи Лукашенко буде запрошений на перший установчий саміт цієї програми 7 травня в Празі.
Президента Мадагаскару відсторонили від влади
Схоже, семирічний період правління президента Мадагаскару Марка Раваломанана добіг кінця — війська взяли штурмом президентський палац в Антананаріву, повідомила агенція «Франс пресс». Так закінчилося тримісячне протистояння президента та опозиції, на бік якої стала 20–тисячна армія Мадагаскару. На час штурму президента в палаці не було. 59–річний Раваломанана разом із купкою лояльної до нього президентської гвардії переховується десь у провінції. Лідер опозиції, колишній діджей 34–річний Андре Радзуелин, який став бізнесменом та політиком, віддав армії наказ знайти президента та арештувати за «велику зраду». Невідомо, чи лідер перевороту проголосить себе новим президентом. Африканський Союз заявив про неприйнятність будь–якої зміни влади на острові силовим шляхом.
Сербія з поклоном до МВФ
Сербія розпочала переговори з Міжнародним валютним фондом про надання їй термінової позики в розмірі два мільярди євро. Країна потребує цих грошей для поповнення валютного запасу та підсилення національної валюти — динара. «Ми також потребуємо фінансової допомоги для покриття цьогорічного бюджетного дефіциту», — заявив міністр торгівлі Слободан Мілосавлєвич. Як умову надання позики МВФ вимагає від Сербії скорочення суспільних та соціальних видатків.