Чорноморський флот Російської Федерації вміє не лише захоплювати маяки, а й зводити «будівельні піраміди» незгірш від сумнозвісного «Еліта–Центру». Близько двох сотень мешканців Севастополя не можуть зрозуміти: у ЧФ РФ їх обдурили, чи російські військові справді такі убогі, що не можуть платити за власними фінансовими зобов’язаннями. Річ у тім, що понад два роки тому будівельне управління Чорноморського флоту (БУ ЧФ РФ) вийшло на ринок житлового будівництва з пропозицією про спорудження житла на комерційній основі. Усі чотири «повітряні» будинки, у яких «флотські» продали севастопольцям квартири, досі не здані в експлуатацію, повідомляє «Бі–Бі–Сі». Перший мітинг перед штабом ЧФ РФ зібрався стихійно, але надалі люди обіцяють збиратися організовано і регулярно, аби всіма законними способами домогтися свого житла, яке БУ ЧФ будувало для них за ринковими цінами.
Нещодавно до Севастополя приїздив міністр оборони Росії Анатолій Сердюков і багато говорив про «оптимізацію» структур Чорноморського флоту, згадавши при цьому і БУ ЧФ. Це неабияк стурбувало севастопольців, адже що таке насправді «оптимізація» ЧФ РФ знають всі, хто до нього причетний — у мобільних телефонах російських офіцерів популярна пісня про «сколько можно сокращать» невідомого чорноморського «барда», який, адресуючись до міноборони РФ, вилив усі «жалі» російських моряків: скорочення, проблеми з житлом, затримки із зарплатами тощо. Виконувач обв’язків начальника будівельного управління ЧФ полковник Сєргєй Шамрай вийшов до пікетувальників і запевнив, що БУ ЧФ не скоротять, однак визнав, що його керівництво в Москві так і не сприйняло серйозно проблему з невиконанням обов’язків щодо комерційних квартир. Простіше кажучи, Москва просто забрала гроші в севастопольців, а тепер «слєзам нє вєріт». І Лужков тут не допоможе...
До БУ ЧФ має запитання й міська влада Севастополя, адже ця організація — найбільший боржник Пенсійного фонду України. Голова Севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куніцин зустрічався з цього приводу з командувачем ЧФ РФ віце–адміралом Алєксандром Кльоцковим: «ЧФ — один із найбільших платників податків, але сьогодні, на жаль, і головний боржник Пенсійного фонду. З 9 мільйонів гривень загального боргу — 3,4 мільйона, тобто понад 30%, — борг ЧФ РФ, — повідомив пан Куніцин. — Я сказав Алєксандру Кльоцкову: нам не хотілося б, з урахуванням нашої дружби, критикувати чорноморців. Командувач пообіцяв розібратися й вирішити цю проблему». Однак слово російського офіцера зависло в повітрі. За словами начальника головного управління Пенсійного фонду в місті Севастополі Тетяни Кравцової, БУ ЧФ — не жертва кризи, а «хронічний» неплатник: «Є підприємства, які не були боржниками ні у 2007–му, ні в 2008–му роках, але тепер деякі з них у кризі. Але будівельне управління ЧФ, це підприємство — система: і в 2007–му, і в 2008–му і у 2009–му роках». Однак тепер ситуація з БУ ЧФ ще погіршилася. На тлі банкрутства, до якого вочевидь скочуються структури ЧФ РФ, навряд чи севастопольцям удасться домогтися своїх квартир, чи принаймні повернути гроші інакше, як через суд.