Правоохоронці скаржаться на труднощі, з якими їм доводиться стикатися під час розслідування справи щодо порушень у господарчій діяльності «Херсонського машинобудівного заводу». Виявляється, висунуті одному з керівників підприємства звинувачення навіть немає кому вручити — підслідний зник і відмовляється співпрацювати зі слідством. У Херсонській обласній прокуратурі пояснюють це тим, що на території області розташовані лише промислові потужності підприємства, тоді як головний офіс (ТОВ «НПП «БілоцерковМАЗ», до структури якого входить ХМЗ. — Авт.), зареєстрований і функціонує в Білій Церкві, що на Київщині.
Водночас слідчі звітують: необхідну доказову базу стосовно керівників заводу, які неодноразово змінювалися впродовж кількох останніх місяців, зібрано. «У прокуратурі вже мають певні успіхи, — запевнив «УМ» прес–секретар прокурора Херсонської області Федір Самойленко. — Наразі вже винесено постанову про надання одному з підозрюваних юридичного статусу обвинувачуваного, а незабаром справу передадуть на розгляд суду. Є майже всі юридичні підстави (докази) для цього. Сподіваємося, найближчим часом фігуранти справи почнуть співпрацювати зі слідчими органами, що прискорить процес розслідування».
Водночас залишається відкритим питання щодо подальшої долі підприємства та його робітників. І якщо справа виплати заборгованості із зарплатні зрушила з місця — на урядовій нараді 3 лютого, присвяченій проблемам ХМЗ, було вирішено перерахувати з державного лізингового фонду на потреби заводу і в обмін на його продукцію 12 мільйонів гривень, — то питання до власника залишилися. Уряд висловив намір у судовому порядку повернути підприємство в державну власність, адже відчуження державного пакета акцій відбулося без узгодження з державою, повідомив виконуючий обов’язки Фонду держмайна Дмитро Парфененко.