Учора зранку під стінами будівлі Херсонської обласної ради та облдержадміністрації зібралося близько 500 працівників підприємства «Херсонський машинобудівний завод» (ХМЗ), які вимагали зустрічі з обласним керівництвом, щоб вирішити питання виплати заборгованості із зарплати. Терпець машинобудівникам увірвався тоді, коли борги із зарплати зросли загалом до п’яти з половиною мільйонів гривень, а власник підприємства спромігся виплатити лише близько 920 тисяч гривень. Відтак 3 лютого заводчани захопили приміщення адміністрації ХМЗ. Нагодовані обіцянками, страйкарі невдовзі повернулися на свої робочі місця. Але за місяць ситуація не змінилася, тож працівники ХМЗ «взяли» цього разу будівлю обласної влади.
Частину пікетувальників (близько 200 осіб) було запрошено до малої зали облдержадміністрації для зустрічі з її очільником Борисом Сіленковим. Посадовець спробував заспокоїти людей (позаяк «розмова» відбувалась на підвищених тонах), але вмовляння «губернатора» на кшталт «питання наразі перебуває на рівні уряду і вирішується» та «на розв’язання проблеми потрібен час» не вплинули на настрої обурених заводчан. Більше того, роздратовані постійними відмовками, вони вирішили взяти в облогу владну установу — після зустрічі з «губернатором» пікетувальники відмовилися залишати приміщення ОДА. «Ми захопили перший поверх адміністрації і будемо утримувати його доти, доки не виконають наші вимоги, а це — виплата боргів із зарплати і відновлення роботи підприємства. Люди готові утримувати будівлю впродовж трьох–чотирьох діб», — заявив Леонід Немченок, керівник незалежної профспілки «Петровець», що об’єднує працівників ХМЗ.
Ближче до полудня до приміщення облдержадміністрації прибуло й керівництво обласної міліції. Очільник обласної міліції Михайло Ясельський і прокурор області Василь Черніков також намагались переконати пікетувальників залишити приміщення облдержадміністрації. Правоохоронці порадили працівникам ХМЗ звертатись до суду щодо порушення своїх прав, оскільки тоді прокуратура матиме «більше важелів впливу на керівництво і власника підприємства».
Надвечір пікетувальники все ж залишили приміщення ОДА. За словами Леоніда Немченка, їх попередили про «серйозні наслідки» захоплення адміністративних і режимних об’єктів. Утім працівники підприємства залишали будівлю, маючи і хороші новини, — представника колективу заводу буде направлено до Києва для роботи в урядовій комісії з питань ХМЗ.