Повідомлення про підпільного авіаконструктора було мало не сенсаційним. Обласна прокуратура засвідчила, що його виявили співробітники Головного управління з боротьби з організованою злочинністю МВС України, проводячи перевірку за поданням Сумської транспортної прокуратури. В офіційній інформації йшлося, що 46–річний житель Охтирки Г., залучивши до незаконної діяльності інших осіб, організував цех із виготовлення одномоторних літаків типу «Зодіак 601» у приміщеннях приватних гаражів, розташованих у цьому райцентрі. У порушення чинного законодавства, не маючи відповідного сертифікату, він змайстрував повітряну машину з метою подальшої її реалізації. Орієнтовна ціна такого апарата — близько 30 тисяч доларів.
Кримінальну справу транспортний прокурор порушив тому, що охтирці займалися забороненими видами господарчої діяльності. Проте друга сторона нині має намір позиватися до суду стосовно незаконних дій правоохоронців. І в їхньому викладі ситуація виглядає зовсім інакше. В Охтирці віддавна існує авіаклуб «Крила», створений колишніми льотчиками. «Свого часу ми зверталися до різних структур, аби нам надали якусь техніку, — розповідає один із засновників клубу Сергій Греков. — Усі відмовили. Тоді у нас виникла ідея побудувати свої літаки. І це ніким не може бути заборонено, бо називається технічною творчістю — будуй хоч мотоцикл, хоч автомобіль, хоч дирижабль...»
П’ять років група членів клубу працювала над втіленням задуму. Про це знали в місті, писали газети і навіть екскурсії школярів приходили подивитися. Врешті, один літак, зроблений на базі існуючої конструкції з доробками–переробками, що витікали з реальних можливостей, практично завершили. Ще один — у процесі. І, запевняють авіаклубівці, всі вони прекрасно розуміли, що будувати — одне, а літати — зовсім інше: потрібні дозволи, допуски тощо. Бо поки літаючий апарат на землі, жодних порушень бути не може, а от якщо він піднявся у повітря без документів — це вже справді протизаконно.
Охтирський літак стояв на землі, а піддати його перевірці мали на Івано–Франківщині — домовилися з тамтешнім авіаклубом, бо свого аеродрому в Охтирці немає. Аж раптом — «сенсаційне викриття». Операція правоохоронців, розповідають охтирці, замислювалася з розмахом. Участь у ній брали лише приїжджі міліціянти. Які, втім, не показали жодних документів: з п’ятнадцяти посвідчення відкрив лише один. Не було пред’явлено й постанови про обшук, а головне — жодних документів на вилучення літака. Його просто забрали. Недарма на сайті українських авіаторів з’явилася інформація із сенсаційною, але протилежною до правоохоронної, назвою: «Міліція украла літак».