Президент США Барак Обама, перебуваючи в місцевості Меса, штат Арізона, представив план, який має допомогти боржникам з іпотечних кредитів. Адміністрація Білого дому виділить 275 млрд. доларів для покриття заборгованості, щоб банки не відбирали у американців будинки за несплату кредитів. Урядовий план передбачає скасування санкцій, раніше накладених на дві великі нещодавно націоналізовані фінансові інституції, які займаються гарантіями щодо іпотечних кредитів — переважно для незаможних американців. Уряд має намір «влити» в них по 100 млрд. доларів. 75 млрд. підуть безпосередньо тим трьом–чотирьом мільйонам боржників, які вже тепер не здатні сплачувати кредити. Гроші розподілятимуть таким чином, щоб родина виплачувала за кредитами не більше 31 відсотка свого місячного доходу. Вважають, що такі урядові заходи полегшать життя приблизно дев’яти мільйонів американців.
Упродовж останнього року американські банки розпочали процедури вилучення щодо 2,3 млн. об’єктів нерухомості. Цілі житлові райони у штатах Флорида, Арізона, Невада та Каліфорнія вже перетворилися на міста духів, де немає жодного живого мешканця. Обама розраховує, що його план допоможе стримати організований банками процес масової втрати американцями даху над головою. Наприкінці минулого року 9 відсотків власників будинків у США зволікали з виплатою кредитів, а до кінця 2009–го на неспроможних боржників перетворяться 16 відсотків домовласників. Стимуляційний пакет для ринку житла передбачає також пожвавлення процесу купівлі–продажу будинків через зниження кредитних ставок, продовження термінів виплати боргів та інші полегшення.
Республіканці цей план Обами розкритикували. Вони стверджують, що несправедливо коштом усіх платників податків допомагати тим особам, які купили будинок, усвідомлюючи, що не здатні виплатити за нього кредит.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора президент Барак Обама здійснив свій перший закордонний візит до найближчого сусіда — Канади. Він обговорив із прем’єр–міністром Канади Стівеном Харпером низку важливих питань стосовно взаємних відносин та порушив питання участі Канади у війні в Афганістані. Окрім того, візит до Канади мав символічне значення, його метою було продемонструвати відкритість нової вашингтонської закордонної політики. Американсько–канадський кордон має протяжність дев’ять тисяч кілометрів. Щоденно через нього провозять товарів на 1,6 млрд. доларів, відтак Канада та США є найбільшими у світі торговельними партнерами.