Шукачі пригод часто навіть не здогадуються, наскільки серйозними можуть бути їхні пригоди. Не здогадувались про них і 68 пасажирів корабля «Оушн нова», серед яких були два українці та один росіянин. Вони вирушили в екзотичну мандрівку водами Антарктики, але закінчили її в полоні стихії.
Корабель «Оушн нова» туристичної компанії «Кварк тревел» сів на мілину вранці 17 лютого в Антарктиці біля затоки Маргарити — за два кілометри від аргентинської дослідницької станції Сан Мартін. Саме аргентинці першими отримали сигнал SOS. Від початку планували звільнити корабель за першого припливу. Проте через складні погодні умови вивільнити «Оушн нову» не вдалося. Зранку 18 лютого всі пасажири корабля пересіли на «Кліпер едвенчурер». Як пише у своєму блозі один із членів екіпажу корабля–рятівника, пасажири перебували у гарному настрої і допомагали екіпажу. «Кліпер едвенчурер» доправить їх до аргентинського порту, з якого відплив корабель. Нарешті пізно ввечері того ж дня вдалося звільнити «Оушн нову», яка залишилась майже неушкодженою. Як повідомляє президент «Кварк експедишнз», досвід капітана Пер Грейверсена та його команди, а також особлива конструкція корабля, побудованого для полярних вод, зіграли значну роль щодо безпеки пасажирів.
Міжнародні експерти зазначають, що збільшення популярності антарктичних туристичних маршрутів може стати великою проблемою. Корабель «Оушн нова» був побудований 1992 року для морів поблизу Гренландії, тож є налаштованим для плавання у крижаних морях. Тоді як в Антарктику часто плавають значно більші й неспеціалізовані кораблі, евакуація більшої кількості пасажирів може стати суттєвою проблемою.