У школах Донеччини, не дочекавшись весняних канікул, довелося вдатися до позачергової «великої перерви». Зокрема, згідно з постановою державного санітарного лікаря Селідового та Новогородівки, на карантин зачинилися 18 загальноосвітніх шкіл у згаданих містах. Через досягнення рівня епідеміологічного порогу на «грипозні» канікули пішли понад п’ять тисяч школярів.
У цілому по Донецькій області за минулий тиждень зафіксовано близько 15 тисяч випадків гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), причому добра половина з них — діти до 14 років. Утім, за словами завідуючої епідеміологічним відділом Донецької обласної санепідемстанції Ольги Демкович, цей показник є нижчим за рівень епідемпорогу на 47 відсотків. Та оскільки медики фіксують щотижня ріст захворювань на вісім–десять відсотків, є всі підстави вважати, що через 10—15 днів регіон може переступити поріг епідемії.
До речі, грип наближається майже за минулорічним графіком. У 2008 році карантин у Донецькій області оголосили в другій половині лютого. А тривав він у тутешніх школах від одного до двох тижнів. Усього тоді довелося закрити 543 школи, і на позачергові канікули пішли 192 тисячі учні.
До застосування протиепізоотичних заходів змушені були вдатися і в Кузнецовську Рівненської області — «місті енергетиків», мешканці якого переважно працюють на Рівненській АЕС. Минулого тижня показники захворюваності на грип та ГРЗ тут перевищили пороговий рівень у 1,2 раза. З другого по п’яте лютого кількість хворих сягнула 489 осіб, з яких 299 — діти шкільного і дошкільного віку. Госпіталізовано вісім хворих, в тому числі трьох дітей.
У місті створено тимчасову епідеміологічну комісію на чолі з заступником міського голови Кузнецовська Любомиром Петриком. Наразі проводиться увесь комплекс протиепізоотичних заходів. Тим часом міська влада не схильна драматизувати ситуацію. «Кузнецовськ — надзвичайно компактне місто, створене для обслуговування роботи Рівненської АЕС. Саме цим можна пояснити різкий спалах захворюваності», — розповів «УМ» пан Петрик.
За словами голови комісії, ще одним фактором, який сприяв поширенню грипу, стали недавні зимові канікули у школярів — діти гостювали в родичів, де могли захворіти на грип. Інкубаційний період для вірусу грипу становить 14 днів, плюс передача вірусу іншим особам. Подібна ситуація складається практично щороку в один і той же період — напочатку лютого, а вже до кінця місяця кількість випадків захворювань на грип різко йде на спад.