Спортивна база Київських профспілок «Зеніт» на Трухановому острові вже впродовж 25 років надає інвалідам та ветеранам спорту можливість займатися спортом і реабілітацією, а дітям забезпечує фізичне виховання. Звідси в різні часи вийшло чимало олімпійських чемпіонів із веслувальних видів спорту. На воді Матвіївської затоки острова тренувалась і володарка «золота» Олімпіади в Пекіні Інна Осипенко–Радомська. На території бази «оселилося» також кілька об’єктів, що мають ідентичну спрямованість у своїй діяльності. Одним із них є Київська міська благодійна організація «Дитячий оздоровчо–спортивний клуб «Мала флотилія». Він співпрацює і з багатьма іншими громадськими організаціями.
Якось у столичних профспілках згадали про «безгоспний» Труханів і в 2005 році витребували з клубу 59 тисяч щорічної орендної плати. Мовляв, недержавна організація мусить сплачувати рахунки в повному обсязі. Ніхто не звернув уваги на те, що організація не є дохідною і працює лише завдяки спонсорським внескам. Уже через два роки орендна плата зросла до 200 тисяч гривень на рік. «Нам сказали — платіть або забирайтеся геть. Цинічно і безапеляційно», — скаржиться на дії чиновників Всеслав Ковган, заслужений тренер України і керівник клубу «Мала флотилія». При цьому профспілковий лідер Микола Верес звинуватив дитячий клуб у порушенні умов оренди — база, мовляв, не функціонує, отримує комерційні прибутки та ще й державними коштами користується. А те, що «Мала Флотилія» — була єдиним місцем у Києві, де влітку за 50 гривень на місяць діти могли цілий день тренуватися на байдарках і каное, займатися фізичними вправами, купатися під наглядом досвідчених тренерів, не сказав ніхто. В організації відверто здивувались безпідставним звинуваченням і довго гадали — до чого це все?
Аж ось останні новини від керівництва клубу, озвучені вчора: приміщення і майно клубу незаконно захоплені, співробітників «Малої флотилії» не допускають на територію організації озброєні охоронці, елінги для зберігання човнів заблоковано. Як не дивно, «цинічним рейдером» виявився… Київський хокейний клуб «Сокіл». Зрештою, у благодійній організації не сумніваються, що задум про передачу права оренди з’явився вже давно і методично реалізовувався до останнього часу. Рейдерське захоплення — його безпосередній результат. Оскільки на стороні захопника виступають чиновники столичної влади, вирішено апелювати до громадськості. «У хокей грають справжні чоловіки, чи не так? Я впевнений, що за хокейним клубом стоїть злочинне угруповання, яке прагне не розвитку спорту, не спорудження нових спортивних об’єктів, а банальної наживи в будь–який спосіб», — переконаний Костянтин Мальований, Почесний консул Ісландії в Україні й один із засновників клубу «Мала флотилія».