Потрапивши вчора у київський Гідропарк на дніпровському острові з екзотичною назвою Венеціанський, неможливо було не сказати: «Водохреща — це модно!» Ще з самого ранку біля берегів Дніпра з’явилося безліч ополонок. Зануритися в крижану Йорданську воду, яка на Водохреща, з опівночі до опівночі, стає цілющою на цілий рік, прийшли тисячі людей: старі й молоді, здорові, з бажанням загартуватися й очиститися, й багато хворих — з вірою в чудесне одужання. Адже вода ця — та сама, в якій хрестився Господь...
Утім до глибокого усвідомлення символіки Водохреща багатьом треба ще дійти, адже до богослужби, яку тут же, перед каплицею на честь Хрещення Господнього, відслужив Патріарх української православної церкви Філарет, прийшли далеко не всі, а варто було ж пройти лише сто метрів. А крижана купіль означає для християнина так багато: коли Ісусові виповнилося тридцять, він прийняв хрещення в ріці Йордані. Коли вийшов, з небес почувся голос Бога–Отця, який назвав Ісуса своїм Сином, і на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко–католики вважають, що саме Водохреща засвідчує таїнство Святої Трійці, адже на Йордані Бог явив себе в трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Святкував Водохреща і Президент Віктор Ющенко. Він відвідав каплицю на честь Великомучениці Варвари біля озера у Пущі–Озерній у Києві, де відбулася Божественна літургія та Велике освячення води. Після освячення Віктор Ющенко, за народним звичаєм, купався у хрещенській воді. Інші чільники, які склали йому компанію, поділилися на дві «партії»: хтось на купіль зважився, як віце–прем’єр Іван Васюник, міністр оборони Юрій Єхануров, «молодіжний» міністр Юрій Павленко, «надзвичайний» Володимир Шандра, депутат–«нунсівець» В’ячеслав Кириленко, керівник ДУС Ігор Тарасюк, а дехто лише «підтримував морально», як міністр закордонних справ Володимир Огризко, «освітянин» Іван Вакарчук та міністр охорони здоров’я Василь Князевич. До президентської ополонки завітав і столичний мер Леонід Черновецький, але пробув недовго і поїхав на Гідропарк, де для нього вже приготували «VIP–ополонку» із зеленою доріжкою, народним хором та білими надувними кульками.
На іншому кінці Венеціанського острова зібралися «Письменники в ополонці», а зібрали їх там традиційно брати Капранови. «Просто в ополонці народжуються нові творчі задуми», — кажуть вони. До Капранових приєднався і літературознавець та редактор Дмитро Стус, який зізнався, що «моржує» регулярно, тож занурення в ополонку для нього стресом не є. А от письменник Андрій Курков стрімголов летів у спільну письменницьку ополонку з Парижа, але не встиг, і літературна братія, «омившись від гріхів минулого року», разом пішла зігріватися чаєм і чимось міцнішим.