«Шерше ля форсмажор»: наші моряки із захопленого піратами ще у вересні судна «Фаїна» мали б уже повернутися додому, але... «У справу втрутилася одна особа, яка фактично через свої неадекватні дії загальмувала фінальну стадію всієї цієї операції», — констатував міністр закордонних справ Володимир Огризко. І це при тому, що до «Фаїни» ще 7 грудня відправили корабель із викупом у 3,5 мільйона доларів. А закінчення епопеї з «Фаїною» було так близько: «Коли я казав, що до звільнення залишилося дватри дні, це була правда», — виправдовувався міністр. За його словами, вживаються усі можливі заходи, щоб нейтралізувати «негативний вплив утручання третіх осіб» у переговорний процес. Хто ця таємнича «третя особа», Огризко не уточнив, проте раніше представники судновласника «Фаїни» висловлювали незадоволення активністю українського омбудсмана Ніни Карпачової, яка почала було намацувати власні канали до переговорів.
Тим часом учора минуло десять днів із часу захоплення сомалійськими піратами турецького судна «Боспорус продіджі» («Боспорське диво»), 8 із 11 членів екіпажу якого — українці. Все, на що спромігся офіційний Київ за ці десять днів, вкладається в коротенький коментар МЗС: «За повідомленням Генерального консульства України у Стамбулі, представники стамбульської компаніїоператора ISKO Marine Shipping продовжують очікувати виходу піратів на зв’язок і висування ними вимог щодо умов звільнення членів екіпажу і судна». Пірати теж почекають, історія з «Фаїною» та й попередніми викраденнями ясно продемонструвала: Україна безпомічна і безхребетна, їй можна диктувати свої умови.
А днями сомалійські пірати ледь не захопили єгипетський суховантажний корабель, який віз до Південної Кореї вантаж української пшениці. Корсари доганяли корабель на швидкісному катері, моряки, вже навчені гірким досвідом, відстрілювалися, відтак у перестрілці одного члена екіпажу поранили. Зрештою капітан корабля передав в ефір сигнал біди, після чого з німецького фрегата «Карлсруе» піднявся в повітря гелікоптер, і лише тоді пірати відступили, а українська пшениця пішла і далі своїм курсом.