Депутати харківської обласної та міської рад знову влаштували ідеологічний шабаш навколо пам’ятного знака, встановленого на честь 50–річчя УПА в Молодіжному парку. Спочатку «обласні» одноголосно (утрималося лише п’ятеро, проти не був ніхто. — Авт.) запропонували «міським» дозволити демонтаж ідеологічно неблагонадійного, з їхньої точки зору, каменя. А потім «міські» рясною кількістю рук підтримали пропозицію «обласних».
Як завжди у випадку з цим пам’ятним знаком, відзначився красномовністю мер Харкова Михайло Добкін. Він повідомив, що перед голосуванням особисто телефонував івано–франківському колезі з пропозицією взяти харківський камінь на... тимчасове збереження. «Я не виключаю, — пояснив він, — що територіальна громада Івано–Франківська виступить з аналогічною пропозицією і попросить прийняти у нас на території пам’ятний знак минулих часів, який викликає аналогічні почуття у місцевих жителів». Тобто якщо ситуація розвиватиметься за планом Добкіна, Харків невдовзі відішле на Захід «їхніх націоналістів», а Івано–Франківськ переправить етапом на Схід парочку ленінів чи монументальних революціонерів.
Цікаво, що на пропозицію Добкіна вмить відреагував Івано–Франківськ, міський голова якого прийняв пропозицію прихистити пам’ятний знак УПА у місті, про що вчора дізнався власкор «УМ»Іван Крайній. «Я глибоко переконаний, що харківський пам’ятний знак обов’язково повернеться на свою батьківщину. Для цього потрібні лише час і терпіння», — зазначив напередодні мер Івано–Франківська Віктор Анушкевичус.
«Інші» ж тим часом одразу ж поспішили висловити своє обурення пану Добкіну. Голова Харківського обласного осередку Української народної партії Василь Третецький назвав подібні дії свідомим порушенням Конституції. А все тому, що згаданий пам’ятний знак входить до Комплексу пам’яток «Місце поховання та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років та місце вшанування пам’яті борців за волю України». Близько трьох місяців тому Комплекс був внесений до реєстру пам’ятників культури й охороняється державою.
До речі, ідеологічний вандалізм навколо харківського пам’ятного знаку УПА триває вже кілька років поспіль. Його обливали фарбою, навколо нього не раз схрещували «мечі» представники лівих та правих партій, камінь навіть закопували неподалік від місця, де він встановлений, а тепер планують ще й «депортацію» за межі регіону. У непослідовності харківських українофобів звинуватити справді важко.