На Чернігівщині за звинуваченнями у хабарництві затримано мера Ніжина Михайла Приходька та кількох його підлеглих. Високопосадовець вимагав 60 тисяч доларів за дозвіл на отримання «нерухомої площі», розповіли «УМ»в обласному управлінні міліції. Втім зазначений факт — чи не єдине, чим можуть похвалитися місцеві правоохоронці: основну частину операції з виявлення корупційних дій та власне затримання володаря ключів від міста проводили співробітники слідчого відділу Генпрокуратури у взаємодії з «економічним» департаментом МВС. Чернігівським міліціянтам згодом довірили лише проведення обшуків у помешканнях підозрюваних — у керівництві побоювалися витоку інформації. «Нам лише відомо про сам факт затримання Михайла Приходька і ще двох посадовців, звинувачених у спробі отримання хабара. Ще одного підозрюваного у цій справі наразі оголошено у розшук», — повідомив «УМ» начальник відділу громадських зв’язків облуправління МВС Сергій БРИЛЬ. Навіть для утримання під вартою підозрюваних доправили у столицю.
Слідчий відділ Генпрокуратури порушив кримінальну справу за частиною 2 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара в особливо великих розмірах). Деталей справи у Генпрокуратурі не повідомляють, керуючись таємницею та інтересами слідства. Вдалося лише з’ясувати, що самого мера підозрюють у посередництві (звичайно ж, за винагороду) між «переговорниками». Загальна сума хабара, за умови досягнення згоди, мала скласти півмільйона гривень.
* * *
За підозрою в отриманні хабара співробітники МВС затримали також п’ятьох чиновників Броварської районної адміністрації Київської області. Не пощастило начальнику управління земельних ресурсів цього району, його заступнику та ще двом «посібникам», а от голова РДА Микола Діденко на момент затримання перебував за кордоном. Оперативники Київської областної міліції спільно з працівниками Генеральної прокуратури викрили злочинну групу під час передачі частини хабара у розмірі 11 мільйонів гривень. Стосовно них Генпрокуратура порушила кримінальні справи за різними частинами статті 368 Кримінального кодексу (одержання хабара). Окрім того, правоохоронці інкримінують затриманим дії, пов’язані з виготовленням службової документації щодо незаконного перерозподілу земельних ділянок.
Фактор географічної і територіальної близькості районного центру до Києва (Бровари розташовані всього за 20 кілометрів від столиці), певно, змусив посадовців правити високу ціну за свої «послуги». Угруповання на чолі з головою місцевої райдержадміністрації, який одночасно є депутатом Броварської районної ради, за надання земельної ділянки під будівництво котеджної ділянки площею у 36 гектарів вимагало 38 (!!!) мільйонів доларів, за ділянку у 40 гектарів — чотири мільйони умовних одиниць. Наразі слідство встановлює, чи затримані просто виконували злочинні накази керівництва, а чи, можливо, були «повноцінними» співучасниками.