Українські скаути–пластуни не зраджують загальносвітової скаутської традиції, і сьогодні шіснадцять із них у Віденському кафедральному соборі переймуть вогник із Вифлеєма — місця, де народився Ісус Христос, аби на Святвечір кожна українська родина мала в себе на столі цю живу святу реліквію. Як повідомила «УМ» Вікторія Іваскевич, одна з організаторів акції, до Відня приїхали як старші пластуни, так і юнацтво, зокрема хор, який заспіває української пластової пісні про Вифлеємський вогонь. З Відня вогонь передадуть просто до Києва.
Цього року українці отримають цілих два вогники, адже у попередні роки склалася традиція між скаутами передавати Вифлеємський вогонь естафетою з рук у руки через кордони держав, що символізує єдність скаутського руху на всій Землі. Так, з Австрії другий Вогник потрапить до словацьких скаутів, ті передадуть його польським харцерам, а поляки 18 грудня на прикордонній заставі Рава–Руська на Львівщині передадуть Вифлеємський вогник українським пластунам. Далі — теж традиційний уже веломарафон — на «роверах» вогонь привезуть від кордону до Львова, а потім — до Києва. 21 грудня на Софійській площі вогник передадуть усім охочим, звідки він поїде до осель, міст і сіл, церков, інтернатів, лікарень, будинків для людей похилого віку тощо.
Чому Вифлеємський вогонь їде до нас через столицю Австрії? Річ у тім, що саму традицію на Різдво привозити вогник із церкви у Вифлеємі, на місці народження Христа, і роздавати його людям, започаткувала у 1986 році одна з віденських радіостанцій, згодом, у 1988–му, цю традицію підхопили й розвинули австрійські скаути.
Загалом по всій Україні у передачі Вифлеємського вогню візьмуть участь близько 10 тисяч пластунів. Акцію вже благословили Українська православна церква Київського патріархату, Українська греко–католицька церква, Українська автокефальна православна церква та Українська римо–католицька церква. Сьогоріч пластунам допомагає Фонд «Україна 3000» та його керівник, перша леді України Катерина Ющенко.