До останньої доби 2008 року додадуть одну високосну секунду. Рішення про подовження року прийняли на спеціальному міжнародному консорціумі науковців–хронометристів. При цьому всі годинники, встановлені у мобільних телефонах і комп’ютерах, автоматично подовжать тривалість календарного року, додавши до нього так звану секунду координації.
Необхідність внесення часових коректив учені пояснюють нерівномірним обертанням планети, що було виявлено після винаходу в 1949 році атомного годинника — наразі найточнішого серед існуючих типів хронометрів. Планета час від часу то уповільнює, то пришвидшує свій рух. Проте протягом останніх тридцяти років учені фіксують лише уповільнення руху планети і як наслідок — збільшення тривалості доби.
Перші корективи часу розробили й прийняли 1972 року. Відтоді різниця між часом одного повного оберту планети навколо своєї осі (що становить добу) і часом, відрахованим атомним хронометром, зросла до додаткових 30 секунд. Згідно із запровадженими коригуваннями стандартного перебігу часу, додаткова секунда може додаватися наприкінці доби 31 грудня або 30 червня. У день подовження тривалості року після 23 години 59 хвилин 59 секунд наступає час, рівний 23 годинам 59 хвилинам і 60 секундам (а не традиційні 00.00.00). Востаннє «приплюсування» високосної секунди проводилось у 2005 році.
Цьогорічне коригування часу дозволить стати 2008–му найдовшим календарним роком за останні 16 років. Втім ненадовго. Адже вчені стверджують: обертання Землі й далі поступово вповільнюється, а це може стати причиною частішого внесення часових корективів. Втім міжнародне співтовариство та науковці обговорюють можливість відмовитися від практики «подовження часу». «Для людини додавання високосної секунди ніякої загрози не несе — ніхто ж не помічає, коли маємо додаткову добу в високосному році. А «зміщення» на одну секунду не вплине й поготів», — запевнив «УМ» керівник Українського метрологічного центру Державної служби єдиного часу й еталонних частот (Харків) Олександр Ткачук. Інша справа — техніка і комп’ютерні системи. За словами науковця, не виключені збої у системах навігації та керування, адже для того, щоб додати секунду на годинниках супутників, керованих із Землі, доведеться витратити 10—15 хвилин — далеко не всі супутники одночасно доступні для зв’язку з Землею. Впродовж цього часу системи глобальної навігації будуть вимкнені. Зокрема, це стосується системи GPS, що широко використовується при авіаперельотах, а також у морському та наземному транспорті. З цієї причини годинники на супутниках переводити відмовились, і наразі їх відставання вже складає 14 секунд, що потрібно враховувати фахівцям при створенні локальних систем синхронізації часу.