Енергетичні компанії України залишають без «світла» військові частини. Причина — неплатоспроможність армії, наслідки — арсенальні склади залишаються без охорони і без забезпечення систем пожежогасіння. У Міністерстві оброни України через відключення не беруться гарантувати безпеку мешканцям населених пунктів, розташованих поруч з армійськими базами. А очільник Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра висловлює побоювання з приводу можливих вибухів боєприпасів на військових складах — існує загроза повторення інциденту в місті Лозова на території 61–го арсеналу Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС.
Утім найскладніша ситуація склалася на території Львівської області. Тут упродовж трьох днів без світла залишився військовий госпіталь, де перебуває більше 500 хворих, частину з яких підключено до апаратів з електричним живленням. Також без електроенергії залишилися склади боєприпасів поблизу Брюховичів, розташовані всього лише за тринадцять кілометрів від Львова. У Західному оперативному командуванні ЗСУ запевняють, що, згідно з ухвалою Кабміну, є перелік військових об’єктів, яким не можна відключати електроенергію навіть за борги, і вимагають від правоохоронних органів вплинути на енергетиків. У свою чергу, «Львівобленерго» посилається на інші регламентуючі документи і вимагає від Міноборони сплатити три мільйони гривень боргу.
Як повідомили «УМ» у Міністерстві оборони, військовим вдається контролювати ситуацію лише завдяки наявності генераторів аварійного живлення. Проте ситуація вимагає негайного вирішення. «Більшу частину боєприпасів зі складу в Брюховичах вивезено. Але небезпека проникнення сторонніх осіб на територію військової частини залишається. Сигналізація, через вимкнення енергопостачання не працює. У частині спалюють запаси пального, аби хоч якось убезпечитись від НП. Проте так не може тривати далі — запаси пального обмежені», — скаржиться «УМ» начальник прес–служби Міноборони Костянтин Саділов.
За словами речника оборонного відомства, подібна ситуація склалася через різке зростання тарифів на електроенергію, що не було передбачено в державному бюджеті на 2008 рік, зокрема в його витратну частину на потреби військових необхідні зміни також не вносились. Унаслідок цього потерпають військові об’єкти на всій території держави. Керівництво Міноборони проводить переговори з енергетичними компаніями. У більшості випадків таки вдається «вмовити», запевняють там.