Трамп уперше дозволив продаж зброї Україні
Уперше за своєї другої каденції президент США Дональд Трамп погодився продати Україні зброю на суму від 50 млн доларів. >>
У «Нашій Україні» мають придумати юридичне формулювання для свого вже не просто почесного лідера. (Миколи Лазаренка.)
«Ми патріотичні, свідомі, чесні, у нас зібралися найкращі люди і найфаховіші кадри — а рейтинг падає! Мабуть, в усьому винна демократичність нашої партії — журналісти подають тільки сварки і «розборки», за якими люди не бачать суті». Такі скарги від представників партії «Народний союз «Наша Україна» «УМ» доводилося чути вже не раз. Тож не дивно, що коли рейтинги «НУ» стали критичними, і це в переддень рано чи пізно майбутніх дострокових виборів, партія вирішила боротися з несвідомістю виборців радикальними методами: уперше в історії «партія Майдану» проводила свій з’їзд у закритому від представників ЗМІ режимі. І нарешті поставила крапку в трирічній внутріпартійній суперечці про те, чи варто йти на нові вибори під знаменом Президента. «Партія Майдану» розрубала цей гордіїв вузол одним ударом: фактично де–юре стала партією Віктора Ющенка, обравши колишнього почесного голову головою реальним.
Напередодні з’їзду деякі делегати прогнозували, що пункт порядку денного про переобрання голови завершиться повторним обранням В’ячеслава Кириленка. Ходили й чутки про можливе висунення Віктора Ющенка, але ймовірність його обрання рядові партійці оцінювали досить скептично. Може, мовляв, і не завадило б, але Конституція забороняє, та й Славко виконує свої обов’язки сумлінно, Президентові вірний... Хоча, звісно, без незадоволених Кириленком в «НУ» не обійшлося. Сам В’ячеслав Анатолійович, звітуючи про зроблену роботу, наголошував на тому, що тільки «Наша Україна» залишається вірною державницькій стратегії. І колишні партнери з Блоку Тимошенко, і Партія регіонів прагнуть лише влади, змагаються за симпатії Кремля, тоді як «НУ» на чолі з Президентом — за Україну, наголошував Кириленко. І повідомив, що Тимошенко, нібито закликаючи «помаранчевих» екс–соратників до відновлення коаліції, насправді «знову готує об’єднання з Януковичем». Акцентувавши на тому, що альтернативою прокремлівській зраді є тільки «Наша Україна» і Ющенко, Кириленко склав повноваження і запропонував обрати головою партії Президента.
Делегати підтримали цю пропозицію бурхливими оплесками, хоча, як зізнавалися потім журналістам, мало повірили в те, що вона буде реалізована. Не вперше ж, мовляв, Ющенкові пропонують очолити партію де–юре, і досі він відмовлявся. Недаремно наступні промовці знову висували на голову кандидатури як Ющенка, так і Кириленка.
Президент, який, як і обіцяв, прийшов на з’їзд своєї політичної сили, виступав більше години. Стоячи під велетенськими літерами, які ледве не на всю ширину чималенької сцени БК КПІ провіщали, що «Наша Україна — Партія Віктора Ющенка», глава держави ділився з соратниками наболілим. Пояснював, чому так наполегливо пропагує тему Голодомору («Це не моє «хобі», це — тема мого народу»), наголошував, як важливо Україні приєднатися до НАТО... Втім «нашоукраїнців»і не треба в цьому переконувати.
Немає сумнівів і в тому, що принаймні більшість із них не вагається щодо того, яким визначенням охарактеризувати поведінку БЮТ, зокрема, пам’ятного 2 вересня. Зрада — інших варіантів немає. Однак Ющенко, за словами очевидців, не шкодував слів для пояснення, хто винен у всіх нинішніх політичних та економічних негараздах. При цьому прізвище «Тимошенко» жодного разу не прозвучало. Нагадавши про те, як часто лунають закиди у невідповідності ідеалам Майдану, Президент навів приклади дій уряду: «Ми три роки витратили на те, щоб провести реформу освіти — і за один день уряд це поставив під сумнів. Це що, ідеї Майдану? Рік тому Прем’єр сказала: «Ми перейдемо на професійну армію з 2008 року». Сьогодні ми вже офіційно відмовилися від переходу з 2010 року. Це — не Майдан! — обурювався Ющенко. — Сьогодні Держкомзем очолює тричі судима людина! У якої було три ходки! Це так Майдан сказав? Держкомлісом керує комуніст, і «Турбоатом», на якому прибуток рік до року зростає на дві третини, хочуть віддати комуністам, передати його російському бізнесу — хіба це Майдан заповідав? Ні, так у владі працюють авантюристи!».
Словом, про відновлення коаліції з БЮТ не може бути й мови. Водночас на тому, що НСНУ нізащо не піде в коаліцію з Партією регіонів, наголосив Кириленко, та й після слів Президента про потребу України в НАТО такий союз виглядатиме дивним.
Що ж далі? «Нашоукраїнці» відповіді на це запитання уникають. А новий голова партії, яким на з’їзді під бурхливі оплески обрали Віктора Ющенка, намалював таку «дорожну карту» на найближчий час: передусім — обрати спікера. Знову–таки, не називаючи прізвищ, але явно натякаючи на Івана Плюща, глава держави запевнив: якщо «НУ» буде дисциплінованою, голоси за фракційну кандидатуру знайдуться. Потім, уже маючи Голову ВР, парламент ухвалить потрібні для подолання економічної кризи закони і Держбюджет на наступний рік, у якому, зокрема, буде рядок про фінансування дострокових виборів. А потім — «або ми через національні пріоритети формуємо коаліцію (з ким — без відповіді. — Авт.), або, якщо не вдається, — дострокові вибори».
Залишається ще одне питання: як бути з рішенням з’їзду про обрання головою Президента, який, згідно з Конституцією, не має права обіймати посад в об’єднаннях громадян. Як повідомив міністр юстиції, член НСНУ Микола Оніщук, Мін’юст поки почекає з реєстрацією нового голови партії — доти, доки не буде завершене формування керівного складу «Нашої України». І справді, політраду партійці вирішили обрати згодом, на другому етапі з’їзду. А поки і в Мін’юсту, і в писарів статуту НСНУ є час подумати, як викрутитися з цієї ситуації.
Роман Зварич, «Наша Україна»:
— Так, ми вперше це робимо (не допускаємо журналістів на з’їзд). І я навіть не буду просити у вас вибачення і пояснювати, чому. Коли БЮТ чи Партія регіонів проводять закритий з’їзд, ніхто навіть не гавкне. А в нас чомусь це виявляється сенсацією. Можу сказати — ви нас до цього дуже гарно підштовхнули!
Уперше за своєї другої каденції президент США Дональд Трамп погодився продати Україні зброю на суму від 50 млн доларів. >>
Спроби розхитати єдність українського суспільства.продовжує російська влада. Для реалізації політичних інтересів РФ в Україні Кремль визначив нових представників російської православної церкви, відповідальних за просування ідей "русского міра". >>
У Соборі Святого Петра у Ватикані, у вівтарі Святого Еразма по обидва боки розміщені мозаїки київських князя і княгині — Святих Володимира та Ольги. >>
Великдень, як і 100 днів президентства Трампа, промайнули, а реального прогресу на горизонті так і не видно. >>
Трохи передісторії. Чому ця стаття має таку назву? >>
Американський телеканал Fox News20 квітня під час прямої трансляції Великоднього богослужіння Православної Церкви України, що проходило в Києві, помилково вказав українську столицю як російське місто. >>