Вісім хрестів, що символізували покоління українців, знищених у 1932—1933 роках, — батька, матір, синів, невістку і чотирьох онуків — викрадено вже через чотири дні після встановлення. Вночі 26 листопада їх просто викорчували із землі. Першим, хто помітив наругу, був Віктор Пітченко, член Полтавського товариства політв’язнів та репресованих, який вранці проїздив повз меморіал «Калинів гай». Експозицію з хрестів як частину меморіалу встановили 22 листопада, до 75–ї річниці Голодомору. Товариство політв’язнів Полтавщини звернулось до правоохоронців із заявою, у якій є вимога встановити особи злочинців та віднайти хрести. Водночас товариство проводить своє розслідування. Мають у товаристві й свої версії щодо сплюндрування.
На думку полтавського правозахисника Анатолія Банного, знищення монумента свідчить про настрої серед місцевих можновладців. «Це наруга над пам’яттю жертв Голодомору. Таке могли зробити нащадки тих, хто спричинив вимирання від голоду. Ми не виключаємо, що до цього причетна міська влада», — заявляє Анатолій Банний. Це не перший випадок руйнувань на території меморіалу. Впродовж півроку знищували кущі калини, висаджені на пагорбі. На переконання правозахисника, ласий шматок землі в центрі міста багатьом не дає спокою: «У міськраді стверджують, що на тій землі передбачено будівництво синагоги. Проте ми розуміємо, звідки ноги ростуть».
Місто наразі не має жодного меморіалу жертвам Голодомору, і це в регіоні, де внаслідок радянських репресій загинули тисячі людей.