У минулі вихідні в Москві відбувся установчий з’їзд нової політичної сили «Праве діло», до лав якої увійшли колишні активісти Союзу правих сил (СПС), Демократичної партії (ДПР) та партії «Громадянська сила». Співголовами нової партії стали колишній керівник СПС Леонід Гозман, журналіст Георгій Бовт та лідер руху «Ділова Росія» Борис Титов. Кістяк партії склала колишня ДПР, яка делегувала до нової політичної сили 82 тисячі своїх членів. Колишній кандидат у президенти Росії від ДПР Андрій Богданов вважає, що «Праве діло» здатне набрати на наступних парламентських виборах до 15 відсотків голосів. Потенційний електорат партії — середній клас, а її гасло — «Капіталізм для всіх».
Усе це було б добре, якби нова партія не була черговим творінням Кремля, завданням якого є зацементувати собою праву політичну нішу, щоб туди не проникли справжні опозиційні владі праві сили, вважають політичні оглядачі. Для заповнення лівої ніші та відбирання голосів у комуністів раніше було створено іншу прокремлівську партію — «Справедлива Росія». «Праве діло» не приховує, що створене за підтримки діючого режиму та заявляє про потребу «діалогу з владою», який на практиці буде виглядати уважним прислуховуванням до «монологу Кремля».
Кремлівські політтехнологи спрацювали на випередження, оскільки на цей час відбувається процес формування «Солідарності» — нового громадсько–політичного руху, який об’єднає партії «Яблуко», Об’єднаний громадянський форум Гаррі Каспарова та ідеологічно міцні залишки СПС, які не спокусилися на посади в «Правому ділі». Минулої суботи СПС прийняв рішення про саморозпуск, що було зроблено не без зовнішнього втручання та пропонування лідерам Союзу «пропозицій, від яких неможливо відмовитися». З метою запобігання розпаду СПС на з’їзді виступив колишній її лідер Борис Нємцов, який пообіцяв повернутися в партію та фінансувати її. «Солідарність» уже тепер, у процесі формування, заявляє про жорстку опозицію Кремлю. Тому її лідери відмовилися від запрошення бути присутніми на установчому з’їзді «Правого діла».