Британські шпигуни прослуховували кабінет Генерального секретаря ООН Кофі Аннана і записували його розмови напередодні американсько-британської інтервенції до Іраку. Про це заявила колишній міністр міжнародного розвитку британського уряду Клер Шорт у програмі на «Радіо 4» Бі-Бі-Сі. Пані міністр розповіла, що вона особисто читала роздруківки підслуханих розмов Кофі Аннана і не сумнівається в їх ідентичності, оскільки одна з таких роздруківок містила її розмову з Генсеком ООН. Клер Шорт не повідомила, як довго велося прослуховування керівника Аннана, сказала лишень, що «певний час».
Коментарі пані Шорт прозвучали наступного дня після припинення судового розгляду справи офіцера британської розвідки Кетрін Ган, яку звинуватили в розголошенні змісту таємної електронної пошти, в якій американська розвідка зверталася до британської з проханням надати допомогу у прослуховуванні делегатів ООН напередодні війни з Іраком. Британський уряд заявив, що припинення судової справи Кетрін Ган не було політично вмотивованим. Але країною ширяться здогадки, що це було зроблено з метою запобігання можливому розголошенню таємних документів під час слухання справи.
У радіоінтерв'ю Бі-Бі-Сі пані Шорт також повідомила, що напередодні війни з Іраком здійснювався шалений тиск на ті країни, які її не підтримували. Зокрема, таке робилося і через очолюване нею міністерство міжнародного розвитку Великої Британії. Пані Шорт повідомила, що тодішня її підвладна, речниця міністерства баронеса Еймос разом із людьми з британської розвідки зустрічалася з лідерами країн Африки та «намагалася тиснути на них», зокрема погрозами позбавити економічної допомоги. Кореспондент Бі-Бі-Сі Френк Гарднер, який пише на теми безпеки, стверджує, що багато офіційних представників ООН віддавна працюють з усвідомленням, що їх підслуховують.
Учора, коли це число «УМ» готувалося до друку, в Лондоні мусила відбутися традиційна щомісячна прес-конференція прем'єр-міністра Ентоні Блера, на якій, поза сумнівом, скандал із «прослушкою» мав вийти на перше місце. Отже, про розвиток скандалу читайте в наступних числах «УМ».