В отруєнні дітей на Буковині винен кефір і брудні руки працівників молокозаводу. Такого висновку дійшли працівники санепідемстанції. Перший випадок отруєння в дитячому садочку був зафіксований 8 листопада. Тоді надійшло 15 скарг від батьків на симптоми отруєння. Сьогодні захворіли вже 59, а в лікарнях перебуває 29 дітей. Їхній стан медики оцінюють як легкої та середньої важкості. 30 дітей перебуває на амбулаторному лікуванні. За останню добу отримано ще сім термінових повідомлень із попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт, одну дитину госпіталізовано. Випадки захворювань зареєстровані в 23 дитячих садочках, найбільша кількість у дитячому садку №9. Станом на вчора двадцятьом діткам поставлений діагноз — дизентерія. Як стверджують санітарні лікарі, збудником інфекції виявився кефір. Хоча і зараз у висновках санепідемстанції вжито слово «ймовірно». Аналогічна ситуація була і минулого разу, коли були названі винними в отруєнні дітей три підприємства, але довести це так ніхто і не зміг.
Цього ж разу підозра впала на Чернівецький молокозавод, який постачає молочну продукцію в дитячі садки. Там одразу взяли на аналіз зразки продукції, води з локального водопроводу та водопровідної води в дитячих закладах. У результаті бактеріологічного аналізу виявлено збудник дизентерії на одноразовому пластиковому стакані для кефіру та на кришці з–під нього. На думку в. о. головного лікаря міської СЕС Валерія Вострікова, міським управлінням освіти не враховані пропозиції санітарно–епідеміологічної служби після ліквідації спалаху гострих кишкових інфекцій у вересні цього року. В деяких дитячих садочках порушують правила щодо зберігання добових проб, що значно полегшило б пошук джерела отруєння. Пропонувалось також замінити в дитячих садочках ковбасні вироби на м’ясні, але і зараз у меню малюків різноманітні страви з ковбаси, рагу, бігус із ковбасою та ковбаса в сметанному соусі.
На ВАТ «Чернівецький молокозавод» санепідемстанція виявила низку порушень, серед яких — незадовільна якість миття та знезараження технологічного обладнання, а до того ж недотримання персоналом особистої гігієни: у змивах з одягу та рук працівників знайшли кишкову паличку. В зразках відібраної на виробництві води також виявлено бактерії групи кишкової палички вище встановлених норм. Також вище норми виявили кишкові палички і в зразках молочної продукції, відібраної в дитячих садках.
Постановою в. о. головного лікаря Чернівецької міської санепідстанції з 13 листопада тимчасово призупинена експлуатація ВАТ «Чернівецький молокозавод». Постачання в дитячі садки та в торговельну мережу молокопродуктів припинено.
Оформляють постанову про притягнення до адміністративної відповідальності восьми осіб. Учора відбулося засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії. Лабораторні дослідження тривають. Можливо, будуть виявлені ще якісь джерела отруєння дітей. Як повідомив Валерій Востріков, відповідні матеріали вже подано до прокуратури.
А ТИМ ЧАСОМ...
У період із 7 по 12 листопада з дитячого дошкільного закладу № 16 міста Луцька, яке відвідують 200 дітей, в обласну інфекційну лікарню з діагнозом «сальмонельоз» у стані легкого та середнього ступеня важкості шпиталізовано восьмеро дітей. За повідомленням обласної санепідемстанції, причиною хвороби стало використання в харчовому раціоні брудних продуктів харчування.