Заяви директора першого територіального департаменту МЗС України Леоніда Осаволюка про те, що Російська Федерація намагається з ігноруванням міжнародного права посунути українсько–російський кордон у Керченській протоці в бік України, нарешті знайшли відгук у білокам’яній. Не спростовуючи слів про свої наміри щось кудись пересувати, офіційна Москва заявила, що не бачить узагалі ніякого морського кордону між Україною та Росією.
«Договором про російсько–український державний кордон 2003 року передбачається, що державним кордоном між РФ і Україною є лінія від точки стику державних кордонів РФ, України і Республіки Білорусь до точки, розташованої на березі Таганрозької затоки. У договорі між РФ і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року міститься положення, що Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між сторонами, — заявив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко. — Таким чином, у вказаних договорах між Російською Федерацією та Україною нічого не сказано про існування в Керченській протоці якогось кордону». Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров також зазначив, що переговори про делімітацію державного кордону, зокрема в Чорному та Азовському морях, а також із сумісного використання Азово–Керченської протоки тривають: «Перш ніж пересувати кордони, треба їх встановити», — заявив Лавров.
Українське МЗС роз’яснило свою позицію устами речника Василя Кирилича, який учора нагадав, що кордон у Керченській протоці був встановлений ще між УРСР і РРФСР, нанесений на топографічні карти Генерального штабу СРСР і завірений підписами уповноважених посадових осіб і гербовими печатками двох колишніх республік. 8 грудня 1991 року Україна і Росія визнали, відповідно до норм міжнародного права, територіальну цілісність одна одної і непорушність існуючих кордонів, а потім, у 1997 році, укладаючи політичний договір з Україною, Росія ще раз підтвердила непорушність існуючих кордонів. «Тепер Росія наполягає на перенесенні цього кордону в Керченській протоці у бік України на український Керч — Єнікальський канал», — зазначив пан Кирилич.