Віктор Ющенко назвав дуже економічно вигідним проект зведення Лівією на території України нафтопереробного заводу. Цей НПЗ постане, ймовірно, неподалік західного кордону нашої країни. Крім того, як повідомив Президент на спільній пресконференції з лідером Лівійської Джамахирії Муамаром Каддафі, перспективним є й проект зведення в Україні кількасот автозаправних станцій. Ще одне відгалуження такої співпраці — Лівія братиме участь у «реалізації нафтопродуктів з України на європейський ринок». Утім наразі ця новина залишилася без конкретизації.
Узагалі ж лівійський гість виявився небагатослівним, і більша частина його першого за історію нашої незалежності офіційного візиту (відлітає Муамар Каддафі на батьківщину 6 листопада) пройшла з невисокою інформаційною густиною. Окрім згаданої вище «нафтової» співпраці, відомо, що українські фахівці ремонтуватимуть у Лівії гелікоптери Мі8, а також Україна спробує продати туди три літаки Ан.
Учора відбулася зустріч полковника Каддафі з Прем’єрміністром Юлією Тимошенко. А от Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк у легендарний намет до лідера лівійської революції не завітав. З іншого боку, певна логіка в цьому є — яка там «міжпарламентська співпраця», якщо в Україні парламенту, вважай, уже немає, або скоро буде інший, якщо бути коректнішим. Про все це розповів Каддафі заступник голови парламенту Олександр Лавринович. «Міжпарламентські контакти відкладено, оскільки є проблема з українським парламентом», — делікатно пояснив віцеспікер агенції УНІАН.
ЗВ’ЯЗКИ
Каддафі двічі за декаду зустрівся з пані Ющенко
Катерина Ющенко на запрошення секретаря Міжнародної афроарабської організації захисту прав жінки та дитини Сафою Мухаммад Наджи АльКаддафі здійснила нещодавно робочу поїздку в Лівію. Під час особистої зустрічі наприкінці жовтня співрозмовниці обговорили шляхи співпраці між Фондом «Україна 3000» та Міжнародною афроарабською організацією захисту прав жінки та дитини. Дружина українського Президента також мала офіційну зустріч з Муамаром Каддафі, на якій обговорювалась гуманітарна співпраця між державами. Лівія наразі переживає відчутний дефіцит спеціалістів, зокрема й у сферах медицини та освіти. У півінічноафриканській державі, з населенням понад п’ять мільйонів осіб, нараховується близько 500 тисяч іноземних працівників. До речі, чималу частку закордонних спеціалістів у Лівії становлять українці: під час відвідин Тріполійського медичного центру Катерина Ющенко зустрілася зі співвітчизниками — українськими медиками, які тут працюють.