Уперше за останні два тижні, коли долар стрімко зростав, «зеленого» вдалося спинити. Цього вдалося досягти завдяки «силовим» діям Національного банку України і комерційних банків. На позавчорашній вечірній нараді за участю Президента Віктора Ющенка Нацбанк та керівники комерцбанків домовилися про спільні дії з утримання курсу гривні на рівні не вище 6,3 гривні за долар. Про це повідомив журналістам член ради НБУ Василь Горбаль. «Вважаю, що завтра в «обмінниках» ми побачимо дуже оптимістичний курс, — цитує депутата–«регіонала» агенція «Інтерфакс–Україна». Уже вчора в тих обмінних пунктах, де в четвер долар приймали по 6,80 грн., стояла ціна 6,10 і навіть 5,9 гривні.
Ще один захід для стримування долара — Нацбанк провів масштабну інтервенцію і зняв значну напруженість попиту з валютного ринку.
Як розповів у четвер голова ради НБУ Петро Порошенко, «Національний банк прийняв рішення про продаж більше як 500 млн. доларів для того, аби задовольнити будь–які позиції банків, — не тільки контракти на імпорт, а й особисті потреби, а також забезпечити кіоски на готівковому ринку». «Можу вас завірити, що ті, хто купив долар по 7,40 грн., по 7,30 грн, по 7 грн., дуже помилилися», — сказав Порошенко.
Точно прогнозувати майбутню вартість американської валюти на внутрішньому ринку України наважуються лише банкіри. Вони стверджують, що після того як Нацбанк виділив півмільярда дефіцитної валюти, курс долара буде коливатися у межах 6 гривень. Прогнози деяких експертів не такі веселкові. «Прогнозувати сьогодні вартість долара — це ворожити на кавовій гущі, — сказав «УМ» Олекандр Пасхавер, директор Центру економічного розвитку, — коливання курсу долара в Україні буде залежати від дій уряду та від власників великих валютних капіталів. Якщо уряд задіє економічні реформи, а власники капіталів будуть вкладати свої кошти у розвиток та модернізацію підприємств, то, можливо, курси валют в Україні стабілізуються».