Звернення до депутатів облради, що народилося в сумській громадській організації «Центр досліджень регіональної політики», активно підтримали інші патріотичні громадські осередки та політичні партії. Майже двадцять підписів цих структур уже поставлено під документом, у якому висловлюється різка незгода із рішенням сесії.
Причиною такого протесту стала несумісність ідеологічних засад представників громадськості та депутатів. Виявилася вона, зокрема, при розгляді на сесії питання про внесення змін до обласної Програми з ушанування пам’яті жертв Голодомору. Ці зміни мали б створити можливість видання обласного тому Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору. Але облрада не проголосувала за це рішення. Особливо активно виступили проти виділення коштів на видрук Книги Пам’яті депутати від комуністів, Партії регіонів і частково від БЮТу.
На території області на сьогодні встановлено імена 30719 земляків, які загинули від голоду, знайдено 99 місць масового поховання тих років, зібрано 39 тисяч свідчень очевидців. Тобто йдеться про реальну трагедію народу, найбільшу в українській новітній історії, яку не можна не пам’ятати, говориться у зверненні. Тож чи можуть обранці народу не віддавати шани тим жертвам? «Питання голоду 1932—1933 років заполітизували, — говорить експерт Центру досліджень регіональної політики, кандидат філософських наук В’ячеслав Артюх. — Але ж ми не можемо не розуміти, що справа тут не в політиці, а у глибинних основах нашого існування. Або ми люди, які пам’ятають, або ми самі не варті кращого».
Особливо представників національно–патріотичних сил обурив факт, що на тій же сесії практично одностайно прийняте рішення про відзначення в області 90–річчя від дня заснування комсомолу. Ця дата, звісно, сама по собі може існувати. Але коли вона кладеться на шальки терезів з іншою датою і переважує, то це свідчить про моральне й світоглядне обличчя депутатів, говорили громадські діячі на прес–конференції з приводу презентації звернення. Утім, переконані вони, депутати в змозі переглянути своє рішення і знайти можливість видрукувати Книгу Пам’яті, в якій, до речі, можуть значитися прізвища і їхніх безневинно знищених предків. Інакше громадські організації та політпартії висловлюються за проведення акцій протесту проти антиукраїнської позиції обласної ради.