Тіла трьох людей знайшли запорізькі рятувальники. Цього разу все сталося тихо і без вибухів: троє мешканців села Широке в приватному житловому будинку отруїлися чадним газом. На жаль, рятувати людей було вже пізно. Як повідомили «УМ» у прес–службі МНС, трагедія сталась через порушення правил експлуатації газової колонки.
Подібне відбулося і у Львові. Та тут, на щастя, обійшлося без летальних наслідків. У понеділок о десятій вечора рятувальники ГУ МНС у Львівській області виїхали на виклик на вулицю Скорини, 6. У квартирі на третьому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку рятували трьох людей: 35–річні батьки та їхня 12–річна донька отруїлись чадним газом. Нещастя ледь не трапилось через несправність витяжки газової колонки. Як повідомили у прес–службі МНС, батьків у стані середньої важкості госпіталізовано до реанімаційного відділення обллікарні, а дитину — до обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні.
А загалом за минулий рік у Львові було зафіксовано шість випадків отруєння чадним газом, від яких постраждало 12 осіб, у тому числі четверо дітей.
Як повідомила «УМ» інспектор Центру пропаганди ГУ МНС у Миколаївській області Валентина Чепелєва, вчора 52–річна мешканка Нової Одеси Миколаївської області у власній оселі отруїлася газом. За попередніми висновками фахівців, причиною отруєння став витік газу з газової плити на кухні. На запаленій конфорці необачна господиня поставила закипати воду і, забувши про киплячу каструлю, лягла спати. Вночі вогонь погас, квартира заповнилася газом. На щастя, серед ночі додому з роботи повернувся її співмешканець і виявив жінку вже непритомну. Зараз стан її здоров’я лікарі оцінюють як середньої важкості.
За словами газовиків, найчастіше випадки отруєння стаються через відсутність у приміщенні нормальної тяги внаслідок перебудови оселі чи заміни старих приладів на нові, більш потужні. Усе це необхідно робити за погодженням із газовиками, переконують фахівці. «Нерідко для обігріву помешкання громадяни використовують газові плити, що є грубим порушенням правил безпеки, — розповів «УМ» начальник Управління газового господарства Львова Петро Сербан, — адже в такому випадку відбувається вигоряння повітря, а приміщення наповнюється чадним газом, для якого не передбачено вентиляційних виходів».
Окрім того, нині поширеним явищем стало встановлення пластикових вікон без вентиляційних решіток, що значно погіршує й без того недостатнє провітрювання помешкання. Газовики також фіксують численні факти самовільного встановлення газових приладів. Монтаж устаткування проводять нелегальні бригади, які використовують неліцензовані матеріали й прилади сумнівного походження. Наприклад, з–за кордону завозять установки, що раніше були у використанні або ж не відповідають державним стандартам. Нелегальні «спеціалісти» здебільшого нехтують найпростішими правилами безпеки, як–то встановлення вентиляції. Не особливо переймаються цим і самі господарі помешкань.
Газопостачальники закликають громадян при встановленні будь–яких газових пристроїв звертатись до відповідних державних служб за технічним обґрунтуванням, адже від цього в першу чергу залежить їхнє власне життя та життя рідних. Адже якщо приміщення наповниться чадним газом лише на 0,5 відсотка, то смерть наступить за 30 хвилин, якщо на 1% — за 2–3 хвилини. У разі, коли приміщення наповниться 5—15 відсотками газом, — вибух може пролунати навіть після телефонного дзвінка.