Моряки із захопленого піратами судна «Фаїна» далі чекають, поки їх звільнять. Поки що — тримаються. «На цей момент ми можемо підтвердити, що моряки почуваються задовільно, всі здорові, — заявив Андрій Гончарук, заступник голови секретаріату Президента України. — Йде напружена робота, і Президент робить усе можливе заради звільнення наших хлопців». Ясності в цій справі зовсім не додалося, а навпаки, причетні до переговорів стверджують, що чим менше інформації виходить на широкий загал, тим краще для справи якнайшвидшого звільнення заручників живими й здоровими. «Президент отримує оперативну інформацію в щогодинному режимі, координує діяльність спеціальних відомств для того, аби операція зі звільнення людей була успішною. І лише невелике коло людей знає, скільки зусиль Президент докладає для звільнення українських громадян», — зазначила речник глави держави Ірина Ванникова у авторській колонці інтернет–видання «Українська правда».
Тим часом переговорники — компанія–власник судна і Уповноважена з прав людини Верховної Ради Ніна Карпачова — рухаються паралельними курсами і скаржаться на дії одне одного. Минулої суботи пані Карпачова, яка перебуває у сусідній із Сомалі Кенії, заявила що вирішила питання доставки на захоплене судно «Фаїна» провіанту та питної води. Омбудсман провела в Кенії багато зустрічей і за їх результатами заявила, що переговорний процес щодо визволення екіпажу «Фаїни» ввійшов у вирішальну стадію. Оскільки в Сомалі держава наразі недієва і ні на що не впливає, до процесу переговорів підключили старійшин племен. Зокрема, відбулося засідання старійшин того сомалійського племені у Хобіо, з якого походять пірати, що захопили «Фаїну». Проте 14—25–річні пірати можуть і не прислухатися до думки старійшин. Єдине, в чому запевнив Ніну Карпачову посол Сомалі в Кенії Алі Нур, це те, що пірати ніколи не вбивають команду і ніколи не захоплюють вантаж.
Суми викупу Омбудсман не знає і заявляє, що це питання винятково є справою судновласника Вадима Альперіна. Тим часом компанія–власник судна, одеська «Тімекс тім», розповсюдила заяву, в якій скаржиться на те, що процес переговорів «знов поставлений під загрозу спробами втручання інших сторін». Ідеться саме про Омбудсмана Ніну Карпачову, яка чинить, як ідеться в заяві, «неузгоджені спроби почати свої власні переговори з піратами». Наразі американські військові кораблі продовжують патрулювати «Фаїну», їхнє єдине завдання — не допустити вивантаження зброї з корабля. З ними поки не вдається домовитися про поставки пального та продуктів на «Фаїну», оскільки вони погодилися це зробити тільки після того, як пірати залишать судно.