Учора стало відомо, що Ісландія, яка перебуває на межі банкрутства, отримає кредит у розмірі шести мільярдів доларів на порятунок своєї економіки та банківської системи. Один мільярд пообіцяв надати Міжнародний валютний фонд, а решту — центробанки скандинавських країн та Японії. Щоправда, цієї суми може бути недостатньо для виконання всіх антикризових програм, бо раніше уряд заявляв, що країна потребує щонайменше 10 млрд. доларів.
Влада Швейцарії, яку вважають світовим фінансовим раєм, вирішила підставити плече провідному банку своєї країни — UBS. Уряд викупить за 3,9 млрд. євро 10 відсотків акцій банку. Окрім того, UBS перекаже фонду, який перебуває під управлінням Національного банку Швейцарії, активи та знецінені облігації американських іпотечних застав на загальну суму 60 млрд. доларів. Уряд іде на операцію порятунку банківського сектору загальною вартістю 54 млрд. доларів вимушено, оскільки фінансовий сектор — це 15 відсотків економіки Швейцарії.
Уряд Нідерландів докладає всіх зусиль для порятунку найбільшої банківської структури країни ІNG Group, яка, до речі, діє також в Україні. Групі вже втретє надається фінансова допомога, цього разу на 10 млрд. євро. Бюджетні вливання повинні заспокоїти вкладників та збільшити довіру ринків до цього банку, який входить до п’ятірки найбільших банків Європи. Рішення про викуп державою частини акцій банку стало причиною зростання їх вартості на 24 відсотки на вчорашніх торгах в Амстердамі.
Фінансова криза обертається трагікомічними наслідками в побуті звичайних людей. Представники середнього класу Великої Британії розпочали забирати своїх діток з елітних приватних шкіл та переводити до громадських закладів освіти. Британці також викуповують насіння моркви та інших овочів — щоб, вирощуючи їх на присадибних ділянках, поліпшити родинний бюджет.