У «Промінвестбанку» проблеми значно серйозніші, ніж передбачалося. Як відомо, раніше Національний банк України виділив цій фінансовій установі п’ять мільярдів гривень під заставу акцій — аби вивести «промисловця» з кризи. Проте очікуваного поліпшення його фінансового стану вкладники так і не дочекалися — банк і далі тріщав по швах. Тож Нацбанку нічого не залишалося, як вжити більш радикальних заходів — увести в установі тимчасову адміністрацію й накласти мораторій на видачу внесків. Рішення ухвалювали в екстреному порядку ввечері 7 жовтня. Главою адміністрації став заступник голови Нацбанку Володимир Кротюк.
ЗМІ повідомляють: НБУ пішов на такий непопулярний крок після того, як зірвалися три спроби продажу «ПіБ» — за нього пропонували від 300 до 800 мільйонів доларів. Інтереси щодо купівлі «Промінвесту» нібито виявляли керівник одного з середніх українських банків, представник московської інвестиційно–фінансової групи, а також... Петро Порошенко. Утім керівництво установи заперечує навіть факт переговорів про продаж, а Петро Олексійович заявив, що приїжджав до офісу тільки лише як голова Ради НБУ, аби обговорити умови чергового траншу рефінансування.
На думку економічних експертів, призначення тимчасової адміністрації є ознакою санації комерційного банку — держава намагається врятувати його від банкрутства. Такий крок НБУ свідчить про низьку оцінку професійності дій попереднього керівництва «ПіБ», експерти зауважують про конфлікт найбільшого акціонера банку з іншими його власниками, йдеться також про «відплив» коштів із активу банку на рахунки інших комерційних структур. «Іншого виходу за даних обставин у НБУ просто немає, — впевнений начальник інвестиційного управління «Спарта» Андрій Музичко. — Фінансистів НБУ, на мою думку, не влаштовували дії керівництва банку щодо виходу з кризи, їхня неефективність». До речі, власниками «Промінвестбанку» вже зацікавилася Генеральна прокуратура.
Сам факт запровадження тимчасової адміністрації може, на думку експертів, сплутати карти ймовірних ініціаторів банкрутства «ПіБ»: тепер продати його тихцем вже не вийде. Утім окрім явного плюса, такий крок несе певну небезпеку для стабільності фінансової системи держави: розмови про банкрутство «Промінвестбанку» можуть викликати паніку клієнтів інших комерційних банків. Насамперед тих, які переживають нині скрутні часи (експерти називають щонайменше два банки з першої десятки. — Авт.). Пересічні українці, побачивши, що вкладникам «Промінвестбанк» не виплачують їхні гроші, можуть побігти знімати свої кревні, а така ситуація призводить до ефекту доміно... Самі ж банкіри у вузькому колі звинувачують у всьому акціонерів «ПіБу», які не зуміли вчасно домовитися між собою і своїми незграбними діями поставили під загрозу стабільність фінансової системи.