Завдяки нововведеням в облдержадміністрації сподіваються «мобілізувати все доросле населення області для виконання відновних робіт у регіоні» після руйнувань, завданих стихією. Про запровадження подібних заходів чиновники заговорили на виїзному засіданні обласного штабу з ліквідації наслідків повені.
Зокрема, й у Путильському районі, де проходило виїзне засідання штабу, довелось спостерігати типову картину. «Працівники підрозділів МНС та військовослужбовці займаються розчищенням дворів, відкачуванням води, ремонтом житлових приміщень. А місцеві мешканці, молоді хлопці та чоловіки, спостерігають за усім цим, спокійно попиваючи пиво, а, можливо, й щось міцніше», — розповів «УМ» начальник прес–служби Чернівецької ОДА Богдан Онуфрик. За його словами, до штабу неодноразово надходила інформація про завезення хвацькими підприємцями до постраждалих районів великих партій дешевої горілки. Мовляв, люди отримали компенсації (немалі гроші), відтак є можливість скористатись ситуацією і добряче заробити. З такою ж мотивацією підприємці поставили додаткові гральні автомати.
Відтак члени штабу вирішили вжити заходів для мобілізації чоловічого населення в роботах із ліквідації наслідків стихії, тому й заборонили продаж алкогольних напоїв та роботу «одноруких бандитів».
До таких кардинальних заходів вдались лише в одному районі області — Путильському. Тут заборонено продаж вино–горілчаних виробів, припинено роботу всіх гральних салонів та окремих ігрових автоматів у громадських закладах. Але це не тотальна заборона. «Ми закриваємо окремі «буфети–наливайки» безпосередньо на місцях, де проводяться відновні роботи. Особливо прискіпливо перевіряємо наявність ліцензій та відповідність санітарним нормам, — пояснив «УМ» начальник обласного штабу з ліквідації наслідків повені Віктор Усик. — Якщо потрібно буде влаштувати весілля чи інше сімейне свято, ніяких особливих проблем (із придбанням алкоголю. — Авт.) не виникне. Головне, щоб усе було в розумних межах».
Окрім того, за словами пана Усика, правоохоронці та санітарні служби уважно стежать за відповідністю санітарним нормам товару (і не лише горілчаного), завезеного в регіон. Уже зафіксовано кілька спроб ввезення бізнесменами в постраждалі райони неякісної, дешевої горілки та прострочених продуктів харчування . Але наразі випадків харчового отруєння чи інтоксикації на Буковині не зафіксовано, запевнили «УМ».