Днями з’явилось резонансне повідомлення про скасування ефіру програми на одному з телеканалів Харкова. Автор і ведучий програми «Культурний прошарок» Ігор Піддубний запевняє: керівництво телеканалу АТВК в особі гендиректора Василя Третецького керувалося винятково політичними мотивами. Хоча офіційна відмова звучала інакше — «жанрова невідповідність змісту відзнятого відеоматеріалу».
«Культурний прошарок» має культурно–просвітницьке змістове насичення. Темою знятого тридцять другого випуску було впровадження мораторію на полювання на території Харківської області. Пропонується на найближчі 3 роки заборонити полювання взагалі. Ініціатором порушення цього питання на сесії облради виступив сам голова Василь Салигін. Тому логічно, що на програму, у якій аналізувалась відповідна проблематика, було запрошено очільника обласного представницького органу.
«Проблема полягає в тому, що Третецький і Салигін мають стосунки далекі від приязних. Свого часу головою облради було ініційовано відставку Василя Третецького з посади заступника «губернатора» області. Водночас на одному із засідань ради за ініціативи того ж таки Василя Салигіна продемонстрували відео, що містило компрометуючі Третецького матеріали», — розповів «УМ» Ігор Піддубний.
На думку журналіста, саме факт особистої неприязні спровокував директора телеканалу «вдатися до інструментів цензури». Але така ситуація аж ніяк не влаштовує його як телевізійника. «У телефонній розмові з паном Третецьким я виклав усі свої претензії. Проте конкретної відповіді так і не отримав. Почув лише пропозицію подивитися матеріал у понеділок, коли гендиректор буде в Харкові, і після цього зробити висновки», — обурюється Піддубний.
Наступним кроком, обіцяє він, буде передача відеоматеріалів на розгляд комісії з питань прав людини, свободи слова та інформації Харківської облради — пан Піддубний є депутатом облради (фракція БЮТ) та секретарем відповідної комісії. Депутат також вважає, що порушено його конституційні права — перешкоджання діяльності народного обранця. Якщо факти порушення законодавства гендиректором АТВК будуть визнані вагомими, відповідні матеріали передадуть у прокуратуру області. Також депутат–журналіст звернеться до Нацради з питань телебачення та радіомовлення. «Маю там (у Нацраді. — Авт.) доброго знайомого», — зізнався Ігор Піддубний.
Останньою інстанцією у пошуку справедливості стане суд. Журналіст прагне отримати вибачення й обіцянку не практикувати подібних заходів у подальшому від Василя Третецького. Про матеріальне відшкодування моральної шкоди не йдеться.