Учора Росія офіційно заявила, що виводить свій військовий контингент із Грузії. «Росія гідно завершила операцію з припинення агресії проти Південної Осетії і за наказом Верховного головнокомандувача ми завершуємо сьогодні цю місію», — урочисто прокоментував пресі заступник начальника Генштабу РФ Анатолій Ноговіцин. Дивно, що мотивація для такого рішення знайшлася у старих дипломатичних документах — «це визначено рішенням Змішаної контрольної комісії з урегулювання грузинсько–осетинського конфлікту від 1999 року». Хоча мотивації можна було б знайти й чесніші. Нагадаємо, що президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявив, що вестиме переговори тільки після виведення російських військ. Вочевидь, на рішення Кремля вплинув і здоровий глузд, і — частково — реакція Заходу.
Одна з цікавих погроз, які пролунали зі США, — запропонувати МОК скасувати проведення зимової Олімпіади–2014 у визначеному місті — російському курорті Сочі. Зокрема, такий проект резолюції підготовлено у Конгресі США. У Росії наразі цією засторогою не вельми переймаються. Як прокоментував агенції «Інтерфакс» віце–прем’єр уряду РФ Олександр Жуков, який є куратором підготовки до Олімпіади–2014, «Конгрес США таку резолюцію не схвалить... вона ні на що не вплине, бо МОК ніяк не реагував на такі ініціативи». Жуков вважає, що Сочі — не настільки близько розташоване до зони нинішнього конфлікту, та й часу ще достатньо, аби ситуація в цих краях нормалізувалася.
Тим часом хоч грузинська сторона і підтверджує, що російська техніка потроху рухається назад, «на батьківщину», але риторика воєнного часу не стихає з обох боків. Учора почалася важка епопея з обміну військовополоненими. Росіяни мають «у своєму розпорядженні» 15 грузинських військовополонених, грузини — 12 російських. На 12–ту годину вчорашнього дня було заплановано обмін військовополоненими, але, за словами вже згаданого пана Ноговіцина, Тбілісі в останній момент «висунули ряд вимог і зірвали цю ідею».
Поки сторони торгуються з приводу полонених, ведеться і перелік втрат. Так, Міністерство оборони Грузії запевняє, що під час збройного конфлікту загинуло 133 їхніх вояка. Це не враховуючи мирних жителів. Росія говорить про «близько дві тисячі загиблих, з яких 1600 — мирні жителі Південної Осетії». З таких підрахунків виходить карколомна цифра російських втрат серед військових — до 400 осіб, що навряд чи відповідає дійсності з огляду на те, що досі називалися інші масштаби втрат — 18 вояків. Стосовно ж загиблих мирних мешканців Осетії, то, на думку організації з прав людини Human Rights Watch, «вони обраховуються не тисячами осіб, а десятками». Таку картину склали правозахисники, вивчаючи ситуацію безпосередньо на місці.