Прогнози синоптиків про сильні дощі у Карпатах, оприлюднені напередодні вихідних, викликали неабияку стурбованість серед місцевих мешканців. Ще остаточно не ліквідовано наслідки стихії двотижневої давнини, а вже потрібно було готуватись до чергових витівок природи.
Основна маса опадів припала на Закарпатський регіон. Наслідки зливи станом на 11 серпня майже ліквідовано, рівень води у річках характеризується незначними коливаннями — підстав для різкого підняття немає, повідомили «УМ» в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації.
«Причина підтоплення населених пунктів (зокрема Ужгорода й Чопа. — Авт.) — неналежний стан систем водовідведення та водостоків. Забиті сміттям чи замулені, вони (системи водовідведення. — Авт.) стали головною та єдиною причиною підтоплення вулиць, зокрема в обласному центрі», — зазначив у коментарі «УМ» начальник обласного Управління з питань надзвичанийх ситуацій Сергій Карпеченко.
Унаслідок злив на Закарпатті залишаються підтопленими: в Ужгороді — 219 житлових будинків, з них 65 підвальних приміщень (всього було підтоплено 231, з них 84 підвальні приміщення), 16 вулиць (усього було підтоплено 36), 111 домогосподарств (всього було підтоплено 522); в Ужгородському районі у 15 населених пунктах підтоплено 1563 домогосподарства (всього було підтоплено 1571), 250 криниць, 70 підвальних приміщень; у Перечинському районі у чотирьох населених пунктах підтоплено 168 домогосподарств; у Міжгірському районі внаслідок дощів у окремих домогосподарствах мали місце зсуви ґрунту, підмито придорожню смугу сільської дороги (72 м), зруйновано два дерев’яні містки до будинків і три берегоукріплювальні підпірні стінки (72 м). Зсувом ґрунту перекрито автодорогу Новоселиця — Лісковець.
Інформації про загиблих та травмованих наразі не надходило. Немає повідомлень і про руйнування чи відключення населених пунктів від електропостачання. Підрозділи МНС продовжують відкачувати воду з підтоплених територій.
Окрім того, внаслідок негоди 9—10 серпня надзвичайна ситуація виникла в Садгірському районі Чернівців, що найбільше в місті постраждав під час попередньої повені. Вітер зірвав понад 120 квадратних метрів даху місцевої середньої школи № 31. Шквальний вітер та злива під час негоди звалювали не тільки дерева, а й електроопори, що призвело до великої кількості обривів проводів. Поваленим деревом також пошкоджено поверхневий газогін на вулиці Хотинській. Унаслідок пошкоджень електромереж вимкнулося зовнішнє освітлення. Під час грози сталося аварійне відключення водозабору «Рогізна» від електропостачання. Станом на 11 серпня еменесники звітують: електропостачання вулиць, де сталися обриви мереж, а також водозабору «Рогізна», відновлено. Тривають ремонтні роботи на пошкодженому газопроводі по вулиці Хотинській.