Це війна. Уперше після Праги–1968 і після ганебної афганської кампанії 1979—89 років треки російських танків пошкребли чужу територію. Учора колона танків через Рокський тунель — єдину досяжну дорогу — вкотилася на територію Південної Осетії і по 16–ій годині (тут і далі в матеріалах — час київський. — Ред.) майже безперешкодно ввійшла в Цхінвалі.
Грузини, які за дві години перед тим контролювали місто з такою впевненістю, що навіть запропонували мирним громадянам залишити Цхінвалі через спеціальний «зелений» коридор, а найманцям та воюючим — здати зброю, змушені були самі відступити. Близько 17–ї години через агенцію «Інтерфакс» Міністрество оборони Росії повідомило, що на підтримку російським військам у Цхінвалі спрямовано додаткові сили. Які вони й скільки — не вказувалося.
Не здати позиції було не можливим — надто мізерна військова міць Грузії порівняно з російською. Президент Михаїл Саакашвілі заявив, що якщо підтвердиться присутність російських танків у Цхінвалі, то це означатиме оголошення війни Росією, а відтак у телезверненні до народу закликав співвітчизників з’явитися на призовні пункти. Відзначимо, що опозиція стала на підтримку дій президента. Утім розуміючи нерівність сил, Тбілісі звернувся до світового співтовариства з проханням захистити його від збройної експансії свого сусіда.
Учора пообіді стало зрозуміло: «точка неповернення» вже пройдена — Росія та Грузія фактично в стані війни. Скільки днів вона триватиме і скільки втрат принесе?
Щодо людських жертв, то станом на вчора сторони не могли більш–менш точно назвати кількість поранених та загиблих. Експерти говорили, що мартиролог убитих облічується кількома сотнями. Утім вони говорили це вчора пообіді. Війна продовжувалася...
ОСТАННІЙ РЯДОК
Коли верстався цей номер «УМ», сайт «Лєнта.ру» повідомив, що бомбардувальник ВПС РФ скинув дві бомби на військовий Марнуельський аеродром. Постраждала злітна смуга. Раніше ця ж агенція сповістила, що авіанальоту було піддано військову базу у Вазіані неподалік Тбілісі.