До 60 тисяч гривень планують урядовці обмежити витрати на придбання службового транспорту державними чиновниками. Постанова, котру опрацювали у Департаменті фінансів органів державного управління Мінфіну, стосується держслужбовців усіх рівнів. Відтак уряд ставить собі за мету зрівняти у «транспортних» правах чиновницьку армію. Втім посадовці, котрі вже мають у своєму розпорядженні німецьких «меринів», особливо не постраждають — відбирати «бехи», «бентляки», «майбахи» і їм подібні у чиновників не будуть. А от новачкам у владних структурах доведеться помучитись при виборі автівки.
Наразі діють «ліміти», прийняті ще у 2001 році з ініціативи тодішнього віце–прем’єра в уряді Віктора Ющенка Юрія Єханурова. Згідно з ними, чиновники вищого рівня отримували 500 тисяч гривень, для «губернаторів» «стелю» опустили до 300 тисяч гривень, службовцям середньої ланки центральних органів влади (Кабмін, ВР, СП) дозволили купувати автівки не дорожчі за 250 тисяч гривень.
Компанії з продажу автівок зможуть запропонувати високопосадовцям небагато. На суму 60 тисяч і в національній валюті на ринку чотириколісного рухомого майна можна знайти не вельми представницькі екіпажі. «На такі кошти у нас можна придбати лише китайський «Черрі» (в перекладі з англійської — «вишня». — Авт.) або автівку національного автопрому («Деу» чи «Таврію»)», — розповіли «УМ» в одній з компаній, що спеціалізується на автопродажах. Також чиновники можуть розраховувати на купівлю ГАЗівської «Волги», яку виробники позиціонують як представницьке авто. Поміж тим, на вітчизняному ринку продажу авто існує пропозиція бувших у вжитку «чотириколісних» — за 60 тисяч гривень можна придбати, наприклад, «Опель» 2000 року випуску.
Словом, чиновника державного чи місцевого рівня прирівняють у правах не лише зі своїм братом–колегою, а й із більшістю своїх винаймачів — громадян України. Більшість політичних аналітиків переконані: нинішні урядовці зможуть ухвалити відповідне рішення, адже серед них переважають люди з достатком, вищим за середній. З іншого боку, автопарк державних органів влади (Кабміну, парламенту та секретаріату Президента) оновлений не так давно і має достатню кількість престижних автівок, аби високопосадовці не червоніли перед іноземними делегаціями.