На перше засідання рідні загиблих позавчора прийшли з портретами своїх дітей. Так сталося, що водій «Міцубісі» Андрій Полтавець вкоротив життя, в основному, молодим людям. Одній із загиблих у день першого слухання виповнилося б 27. Її рідні трималися поруч із батьками 21–річного хлопця. Цього року вони могли б стати родичами, оскільки пара закоханих планувала весілля. Не судилося. Фотографії дев’ятирічного хлопчика і п’ятирічної дівчинки — найбільший докір підсудному. Мати привезла малих із передмістя на свято, а отримала непоправне лихо. Ще двом жінкам було 32 і 69 років. Єдиній пасажирці, яка дивом вижила в тій трагедії, — 38. Як «УМ» уже повідомляла, у травні цього року близько п’ятої години дня нетверезий водій виїхав на виділену бордюрним каменем трамвайну зупинку по вулиці Полтавський Шлях і на смерть збив шістьох осіб. Після цього джип зіткнувся з «Фордом», що рухався в тому ж напрямку.
Поява в залі конвою з підсудним викликала шквал емоцій. Правоохоронці, аби стримати натиск родичів, вишикувалися «живою» стіною. Напруга зросла, коли з’ясувалося, що Андрій Полтавець рівно десять років тому вже притягувався до адміністративної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані. Тепер забутий урок чи старе попередження долі має всі шанси вплинути на остаточний вердикт суддів. Наразі водію інкримінують статтю 286 Кримінального кодексу — дорожньо–транспортна пригода з людськими жертвами. Максимальний термін, який водій може отримати, — десять років позбавлення волі. Плюс компенсація матеріальних та моральних збитків потерпілим та родичам загиблих.
Гроші, до речі, вже тепер стали предметом гострої дискусії. Андрій Полтавець повідомляв через ЗМІ, що готовий платити за всіма рахунками, але кошти, на які розраховують близькі загиблих, не збере й за все життя. Йдеться майже про десять мільйонів гривень. По 950 тисяч родичі прагнуть отримати як моральну компенсацію, ще від 10 до 15 тисяч — за матеріальний збиток. Тетяна Сичинська, єдина жінка, яка вижила в травневому ДТП, заявлену суму теж вважає нереальною і боїться, що саме з цієї причини люди можуть не отримати нічого. Вона сама наразі претендує на 300 тисяч гривень.
Адвокат Андрія Полтавця на перше судове засідання не прийшов, пославшись на відпустку. Це ще раз свідчить про те, що підсудний не дуже розраховує на пом’якшення вироку і що спроби його захисту вплинути на перебіг слідства за допомогою медичної картки звинуваченого не принесли бажаного результату. «УМ» уже писала, що під час слідства адвокат водія розповсюдив інформацію про слабке здоров’я свого клієнта, озвучивши список усіх його хронічних недуг. Але, схоже, ця інформація через широкий резонанс на кінцевий результат слідства особливо не вплинула.
Андрій Полтавець і надалі наполягає на тому, що в день трагедії, тобто 2 травня, не торкався спиртного взагалі. Приголомшливі ж результати аналізу, що підтвердили наявність фактично смертельної дози алкоголю в його крові, називає сумним фіналом гучної вечірки, влаштованої на честь Першотравня. Після неї він міг пити тільки ліки, оскільки почував себе зле.
На попередньому слуханні він також попросив, аби судові засідання проходили без телекамер, тому журналістам дозволили зафільмувати лише перші хвилини процесу і озвучення судового вироку.