На тлі подій на Західній Україні мало хто звернув особливу увагу на повеневу ситуацію в Одеській області. Проте і тут через перелив ріки Дністер під загрозою підтоплення опинилися п’ять населених пунктів. Досі залишається перекритою траса державного значення Одеса—Рені. В деяких місцях (51–й і 53–й кілометри) висота води становить близько тридцяти сантиметрів.
Ще з 28 липня в регіоні працювали спеціалісти Київського інституту гідрології. Ними було визначено пікові періоди підйому рівня води. Прогнози справдились практично стовідсотково — найвищий рівень підняття води зафіксовано 4—5 серпня. Відтоді МНС фіксує поступовий спад: 6 серпня — на 5 сантиметрів, 7–го — ще на 9 сантиметрів. Так само про спад рівня води повідомляють на молдавській ГЕС неподалік кордону. Саме енергетики сусідньої держави через паводок змушені були скидати великі об’єми води: 5 300 кубів за секунду, при нормі — 1 300.
Як повідомили «УМ» у ГУ МНС в Одеській області, підрозділи рятувальників були готові до найпесимістичніших прогнозів розвитку ситуації. Але для Одещини все обійшлось: не довелося проводити масові евакуації, всі дамби регіону залишаються в належному стані. Лише в селі Троїцьке з місцевого острова вивезли працівників сільського господарства.
Шляхи сполучення в області також мало постраждали. Лише на автодорозі Одеса — Рені (відрізок Маяки—Паланки) через перелив Дністра перекрито дорожній рух. Спеціалісти пропонували підірвати покриття автотраси, для того щоб «спустити» річкові води — рівень упав би відразу. Проте через великі фінансові втрати на подальший ремонт дороги такий спосіб боротьби з наслідками стихії визнано недоцільним. Вирішили дати воді зійти самостійно. Відразу потому проведуть дослідження стану дорожнього покриття і розпочнуть необхідні ремонтні роботи. «Наразі не відомо, коли «Автодор» зможе відновити роботу. Функціонує об’їзний маршрут Одеса—Білгород–Дністровський—Монаше», — повідомив «УМ» помічник начальника ГУ МНС в Одеській області Сергій Дідківський.