Відучора в рятувальній операції на Прикарпатті беруть участь підрозділи Міністерства оборони — понад тисяча вояків. Також задіяно 138 одиниць армійської техніки. Практично всі військові частини, розміщені в регіоні, беруть участь у ліквідації наслідків повені. Створено оперативні штаби реагування, на місцях та центральний — у Києві — для координації дій військових та підрозділів МВС і МНС.
Попервах в обов’язки армійців було покладено повітряну розвідку у важкодоступних високогірних районах та доставку гуманітарних вантажів. «Оперативно обстежити всю площу постраждалої території можна було лише з повітря. Вертольотники ретельно перевіряли кожен квадрат та евакуювали громадян із місцин, відрізаних водою. Якщо не було змоги приземлитись — скидали харчі, питну воду та медикаменти просто на воду», — розповів «УМ» в. о. начальника прес–служби МО Костянтин Саділов. За його словами, коли в селі, куди на той момент ще не дістались рятувальники МНС чи правоохоронці, з’являлись військові, люди, шоковані подіями, зустрічали їх зі сльозами на очах.
Завдяки технічним можливостям «будбату» — інженерних військ, армійці на місці зруйнованих стихією мостів встановили важкі понтонні переправи. Один із таких мостів, встановлений на річці Тисмениця, місцеві мешканці прозвали «мостом життя».
Нині за участі сил Міноборони проводять дренажні роботи, відкачування води, розчистку шляхів. Напоготові військові мобільні шпиталі — їх розгорнуть за першої ж необхідності. Санепідеміологічні загони, з метою упередження спалаху інфекційної епідемії, постійно беруть проби води. Наразі діють три пересувні медичні лабораторії, згодом їх кількість буде збільшено до десяти. Вчора постраждалі регіони відвідав міністр оборони Юрій Єхануров.