Відомий радикальними висловлюваннями на адресу України політик прилетів чартером надвечір минулого четверга. Але ступити на кримську землю й «помити чоботи» у Чорному морі йому так і не вдалося. Працівники Держприкордонслужби не дозволили голові Комітету Держдуми у справах СНД пройти паспортно–митний контроль. Прикордонники пред’явили гостеві розпорядження СБУ про заборону в’їзду та поставили відповідну відмітку в паспорті.
На офіційному сайті Костянтина Затуліна дивуються поведінці українських служб, адже, стверджують автори, візит носив аполітичний характер. Депутату Держдуми не дали взяти участь у тенісному турнірі «Велика безкозирка» з нагоди Дня ВМФ Росії, на відкриття якого він прямував на чолі групи журналістів, депутатів і космонавтів. Відтак російському гравцю великого тенісу й не менш великої геополітики довелося переночувати в «нелюдських» умовах VIP–залу Сімферопольського аеропорту, де він і залишався аж до вчорашнього дня в очікуванні хоча б одноразового дозволу на перебування в Україні. Зрештою пообіді, не дочекавшись дозволу, пан Затулін, разом із співвітчизниками, змушений був повернутися до Москви. Журналісти «УМ» поцікавились в адміністрації аеропорту самопочуттям пана Затуліна під час перебування в аеропорту. Нам повідомили: незважаючи на обставини, чиновник почував себе прекрасно і перебував у доброму гуморі.
Тим часом у СБУ заявляють, що підставою для заборони в’їзду Затуліна на територію України стала інформація, отримана спецслужбами нашої держави про можливу спробу дестабілізації ситуації під час святкування 1020–ї річниці Хрещення Русі. СБУ порушила кримінальну справу за ст. 14 (готування до злочину) та ст. 294 (організація масових заворушень) Кримінального кодексу України. Фігурантом справи також став представник Інституту країн СНД Кирило Фролов.
На інцидент уже відреагували в Росії. У МЗС РФ попросили роз’яснити ситуацію, що склалася. Для роз’яснень російські дипломати запросили посла України в Росії Костянтина Грищенка. Але до того у МЗС північного сусіди вже зробили досить радикальні висновки — Україну звинуватили в «недружньому ставленні і порушенні домовленостей (відмові від «чорних» списків. — Авт.).