Дводенний візит посла США Джона Гербста до Львова важко було не помітити навіть пересічному галичанину. Більшість зустрічей американський дипломат проводив у центральній частині міста, а поскільки авто посла постійно супроводжували три автомобілі Державтоінспекції, то львів’яни вже стали звикати до потужного американського «Крайслера» на тісних міських вуличках, які й без того переповнені мікроавтобусами та легковими авто.
Увага американського дипломата до західної столиці України, яка є одним із найважливіших міст української політичної опозиції, засвідчив, що посол США намагався отримати об’єктивну інформацію про настрої в регіоні та країні. Повнішу картину для аналізу мали б скласти зустрічі Джона Гербста з головою Львівської облдержадміністрації Олександром Сендегою, міським головою Любомиром Буняком, який повернувся для такої аудієнції зі своєї відпустки, а також зустріч із владикою УГКЦ кардиналом Любомиром Гузаром. Поспілкувався посол США також з керівництвом обласних фiлiй «Нашої України», БЮТi, СДПУ(о). Із конфіденційних джерел стало відомо, що на зустрічі з об’єднаними соціал-демократами фігурувало питання про нібито антисемітські прояви у Львові та про конфлікт між цією політичною структурою i керівництвом обласної ради. До слова, як повідомили у прес-службі облради, голова Львiвської обласної ради Михайло Сендак під час зустрічі з п. Гербстом заявив, що проситиме у США політичного притулку, якщо й надалі він та його родина отримуватимуть погрози.
Побачив посол США на власні очі й те, як працюють на Львівщині американські інвестиції, відвідавши фірму «Світанок» у селі Містки Пустомитівського району, а також — для «душі» — оглянув виставку в Львівському етнографічному музеї.
А щоб отримати найповніше уявлення про розвиток демократії у Львові, Джон Гербст зустрівся з журналістами на «круглому столі», де йшлося про проблеми свободи преси та журналістської діяльності загалом. За словами амбасадора, США підтримують вільну та незаангажовану пресу як складову вільного суспільства. Саме журналісти у США свого часу виявили чимало помилок, які зробив уряд, нагадав посол. Тому українська журналістика має стимулювати владу, щоб остання звітувалася через ЗМІ перед суспільством. Однак головні ЗМІ в Україні, на думку посла, є підконтрольні тій самій владі в Україні. Як це не прикро, але Джон Гербст зазначив, що Україна нині відома у світі через те, що тут утискають пресу, навіть слово «темники» на англійську не перекладають, а вимовляють мовою оригіналу. Останнім прикладом тиску на свободу слова в Україні стало рішення радіо «Довіра» скасувати в ефірі програми радіо «Свобода», внаслідок чого слухачі втратили альтернативне джерело інформації. Такі трансформації особливо помітні у рік президентських виборів, наголосив Джон Гербст, і закриття трансляції «Свободи» — не випадкова реакція влади.
Йшлося також про те, що професія журналіста в Україні стає дедалі небезпечнішою, адже досі, на жаль, не розкрито кримінальні справи, в яких загинули журналісти за нез’ясованих обставин. Що ж до підсумків свого візиту, то Джон Гербст зауважив, що, власне, і приїжджав для того, щоб отримати достовірну інформацію, яку буде детально проаналізовано.