Відповідне розпорядження підписав глава держави Віктор Ющенко. Ним Президент зобов’язав івано–франківську владу спільно з Мінсім’ї, Мінкультури та Міносвіти встановити на Говерлі пам’ятний знак, що символізуватиме українську державність.
Окрім того, йдеться в указі, уряд і місцева влада мають вжити заходів для благоустрою прилеглої території, але за обов’язкової умови збереження природного ландшафту. Виконати роботи слід до 24 серпня — відкриття пам’ятного знаку заплановано на День Незалежності України. Згідно з указом, знак державності внесуть до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відтак щодо нього діятимуть відповідні закони, які охоронятимуть пам’ятний знак від посягань несвідомих чи агресивно налаштованих відвідувачів вершини.
Особливу роль у впорядкуванні й подальшому «одержавленні» Говерли Презиент надає молоді й молодіжним організаціям. Уряд та представники місцевих органів влади всіх регіонів мають сприяти залученню та вирішенню питань матеріально–технічного забезпечення проведення акції, започаткованої учасниками молодіжної ініціативи «Почесна варта Говерли».
І, нарешті, найбільше практичної вигоди від президентського указу отримають місцеві мешканці й природоохоронні зони. Під’їзні шляхи до Говерли відремонтують чи реконструюють — залежатиме від необхідності. Що ж до «зеленого» аспекту, то обидва природоохоронні парки, Карпатський національний природоохоронний парк та Карпатський біосферний заповідник, що «ділять» між собою територію Говерли, розширять. Тому до природоохоронного фонду України увійде вся територія гори.
Президент зможе на власні очі оцінити перебіг робіт на українському кам’яному велеті під час запланованого традиційного сходження Віктора Ющенка на вершину Говерли, що відбудеться орієнтовно 16—18 липня, — повідомили «УМ» у секретаріаті Президента.