Цього року вже ліквідовано майже 500 торгових наметів — «малих архітектурних форм». Звісно, орендарі протестують. Нещодавно виник конфлікт під час демонтажу в Гідропарку, а вчора чиновники разом із технічними службами взялися наводити лад біля станції метро «Шулявська». В поле зору посадовців потрапило три незаконні торгові кіоски, в продажу яких був дрібний крам.
Очолював «руйнівників» начальник Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва Віктор Кунц. Призначений на цю посаду близько тижня тому, пан Кунц, за його словами, отримав вказівку від мера Черновецького «розібратися з незаконно встановленими по всьому місту торговими наметами». «Підставою для сьогоднішнього демонтажу стала повна відсутність дозвільних документів у орендарів. Місто й, зокрема, Шевченківський район не отримували від цих підприємців ні копійки податків чи орендної плати. По суті, розміщення об’єктів лобіювали депутати місцевих рад, напевне, маючи особисті інтереси», — наголосив Віктор Кунц.
Як пояснив посадовець, демонтаж не мав стати для підприємців громом серед ясного неба, адже міська і районна влада неодноразово надсилала запити на підтвердження законності оренди землі під кіосками. Не отримавши відповіді, чиновники попередили про демонтаж.
Виявилося, дрібні торговці самі орендували приміщення у «хазяїна» залізних павільйонів, який, у свою чергу, «орендував» землю у влади столиці під кіоски. Відтак і всі дозвільні папери мали б бути у нього.
Невдовзі після початку демонтажу на місце події прибули представники власника. Вони наполягали на правомірності розміщення торгових приміщень. Діана Лялькіна, одна з представників господаря кіосків, показала присутнім журналістам сумнівне, на її думку, рішення районної влади — печатка й імена відповідних посадовців на документі про демонтаж були відсутні.
«Ми маємо всі необхідні дозволи. Незрозуміло, чому влада спочатку не звернулась до суду й не дочекалася його рішення. Окрім того, навіть у списку споруд, визначених КМДА як незаконні, нашого павільйону також нема (київська влада планує зайнятися ліквідацією ще 400 «малих архітектурних форм» — перелік розміщено на сайті КМДА. — Авт.)», — поскаржилася Лялькіна. Тут же представниця «постраждалого» господаря демонструвала нібито дозвільну документацію — в доволі товстій течці знайшлися лише численні ксерокопії. Одне слово, чиновників не влаштували ці аргументи. Відтак демонтаж продовжили.
А тим часом торговці, які винаймали приміщення, ледве встигли зібрати свій крам. Адже, за словами Віктора Кунца, все реквізоване майно, в тому числі й самі кіоски, опломбують і зберігатимуть на спеціальному майданчику. Відтак якщо власник висловить бажання його повернути, жодних проблем не буде. Доведеться заплатити лише за зберігання. Якщо ж суд винесе рішення про незаконність знесення, влада обіцяє повернути кіоски на старе місце.