Згідно з розпорядженням глави держави Кабміну доручено напрацювати способи й заходи щодо реалізації президентського указу. До 1 жовтня, йдеться в документі, розміщеному на офіційному сайті глави держави, необхідно створити оргкомітет із підготовки й проведення Року молоді в Україні. У нього мають увійти представники влади й, обов’язково, представники молодіжних організацій. В указі також перераховуються найбільш важливі молодіжні потреби, на які слід звернути особливу увагу міністерським посадовцям.
Відтак реалізація програм і нововведень не повинна обмежитися одним календарним роком. Пропонується розробити план створення підґрунтя для всебічного розвитку молоді з метою забезпечення її можливостями самореалізації в усіх без винятку проявах суспільно–громадського життя. Уряд має перетворити сухі текстові рядки указу на реальні кроки, покликані створити для «фундаменту» нації, якщо не «тепличні», то хоча б прийнятні умови для життя й професійної діяльності. По–перше, влада повертається до роботи над програмою забезпечення молоді житлом. Тим самим керівництво держави сподівається поліпшити демографічну ситуацію. Акцентується увага і на вихованні національно–патріотичного та духовного спрямування. З економічних складових указу слід відзначити пункт про сприяння підприємницькій діяльності молоді.
Серед іншого Президент пропонує звернути особливу увагу на розвиток молодіжних громадських організацій України. Зокрема висунуто пропозицію передбачити у Держбюджеті на наступний рік поступове збільшення асигнувань на заходи з реалізації молодіжної політики. Віктор Ющенко також вказує на необхідність посилення координації роботи з молоддю міністерств та відомств. Адже більшість молодіжних програм «зависли» в повітрі, а посадовці, за «сумісництвом» — політики, дещо забули про свої обіцянки.
Навіть Міністерство сім’ї, молоді та спорту майже не переймається проблемами української молоді. За словами першого заступника голови Крайової управи «Спілки української молоді» (СУМ) Нелі Лавриненко, відколи Україна отримала право на проведення Євро–2012, Мінсім’ї повністю переключилося на організацію та забезпечення проведення турніру. Тепер до службовців цього відомтсва, особливо тих, хто в змозі приймати рішення, не підступитися. «Звичайно, ми братимемо участь у програмі, але особливих ілюзій щодо її реалізації ніхто не плекає. Як завжди, на перепоні справді потрібних ініціатив надто часто стає надмірна заполітизованість. Окрім того, державна бюрократична машина здатна перетворити найкращі проекти в паперову і зовсім неефективну, тяганину», — переконана Нелі Лавриненко. І все ж СУМівці сподіваються, що посадовці вкотре не поховають дійсно корисні програми, запропоновані Президентом.