Що там і казати, швидке і одномоментне збагачення — прерогатива не лише столичних депутатів–бізнесменів. На сонячному півострові, особливо коли йдеться про його ласе Південнобережжя, слуги народу теж не страждають на відсутність апетиту. Про це переконливо свідчить затримання «на гарячому» співробітниками Генпрокуратури України і кримського ГУБОЗу 12 червня голови та депутата Партенітської селищної ради (Велика Алушта) за підозрою в отриманні хабара у розмірі 5,2 мільйона «зелених», що тягне на своєрідний рекорд національного масштабу. Так спритники оцінили свою послугу з надання тутешньому підприємцю дозволу щодо оренди двох земельних ділянок загальною площею 17 гектарів. ГПУ відразу ж порушила кримінальну справу за частиною 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
На вчорашній прес–конференції у Сімферополі очільник МВС Юрій Луценко повідомив ЗМІ деякі подробиці. «Вони вимагали хабара у розмірі 6 мільйонів 800 тисяч доларів, з них 5 мільйонів 200 тисяч вони мали намір привласнити, а решту — офіційно сплатити на рахунки Партенітської сільради», — повідомив міністр. На прес–конференції журналістам продемонстрували вилучені доларові купюри. За словами Луценка, це найбільший в історії вітчизняної міліції викритий хабар. До цього фігурувала сума 3 мільйони гривень у Дніпропетровській області.
Щодо мера Алушта Володимира Щербини, його заступників і депутатів міськради, які, ймовірно, так чи інакше причетні до земельного скандалу, то, як сказав на брифінгу Юрій Луценко, їх затримано за підозрою у здійсненні посадових злочинів. Зокрема, за неодноразове отримання хабарів у особливо великих розмірах.
Цікаво, що ще торік Сімферопольська природоохоронна прокуратура внесла дев’ять протестів на рішення Партенітської селищної ради щодо виділення 26 гектарів землі. Відомча прес–служба тоді ж повідомила, що 17 гектарів, на яких нині збиралися нагріти руки голова і депутати, були виставлені на продаж, тільки–но сесія дала згоду складати проект землевідведення. «Комерсанти, — інформувала прес–служба прокуратури Криму, — ще не встигли отримати землю, а вже шукали на неї покупців. За 6 тисяч доларів за сотку продавали вони лісові масиви, право розпоряджатися якими належить до компетенції Кабінету Міністрів України».